Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μεμονωμένη πράξη εφαρμογής.


alner

Recommended Posts

Αγαπητοί συνάδελφοι είμαι νέος πολιτικός μηχανικός και ιδιοκτήτης αγροτεμαχίου σε υπό ένταξη περιοχή στην Αλεξανδρούπολη. Αναμένουμε την πολεοδομική μελέτη να αποπερατωθεί και να γίνει ΦΕΚ, ήδη περάσαν 10 χρόνια απο την ανάθεση στους μελετητές. Επειδή βλέπω οτι θα καθυστερήσει αρκετά και η πράξη εφαρμογής , ρώτησα στο Υ.ΠΕ.ΧΩ.ΔΕ τηλεφωνικώς αν μπορεί να γίνει μεμονωμένη πράξη εφαρμογής για το Ο.Τ. και μου απάντησαν οτι γίνεται με απόφαση Νομάρχη. Σημειώνω πως το αγροτεμάχιο μου είναι 1000μ2, περιβάλλεται απο οικισμό, έχει πρόσωπο σε δευτερεύον εθνικό δίκτυο και κτισμένες κατοικίες εντός οικισμού απέναντι , πίσω και δίπλα του απο αριστερά. Το ερώτημα μου είναι αν προβλέπεται όντως αυτό απο τη νομοθεσία και ποιά η όλη διαδικασία ; Απλώς θέλω να κάνω εκεί την κατοικία μου και συγγενών μου.

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφε alner

τι είδους μεμονωμένη πράξη θα κάνεις αφού δεν υπάρχει ουσιαστικά πολεοδομικη μελέτη??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.