Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άδεια καταστήματος - πατάρι παράνομο


stra

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 23
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

...είναι 180 τ.μ. πατάρι ..με 700 τιμή ζώνης πάμε περίπου στα 17.000 ευρώ για χώρο που δεν είναι δικός του , τον νοικιάζει. Δεν ξέρω αν τα έχει, δε νομίζω..

Απορώ γιατί κανείς σε αυτή την χώρα δεν ρωτάει εναν μηχανικό προτού κάνει ότι κάνει ?...

Τώρα εγώ πως θα του βγάλω άδεια λειτουργίας ?...

Link to comment
Share on other sites

Μισο! Τον νοικιάζει??? Ο ιδιοκτήτης γνωρίζει για το πατάρι, ή το κατασκεύασε ενα αγνοία του ο ενοικιαστής? (γιατί τα πρόστιμα ούτως ή άλλως δεν τα χρεώνεται ο ενοικιαστής αλλά ο ιδιοκτήτης-μόνο σε περίπτωση ενοικίασης από Τράπεζα προσωπικά έχω ακούσει ότι δέχτηκε να τα πληρώσει η Τράπεζα)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το ερώτημα σου , δεν το γνωρίζω.., θα πρέπει να ρωτήσω..

Πάντως υπήρχε ήδη ενα στην αποθήκη πατάρακι αλλά περίπου 30 τ.μ. , μεταλλικής κατασκευής. Ο ενοικιαστής το προέκτεινε και το έκανε 180 τ.μ. . Να φανταστείς 230 τ.μ. είναι η αποθήκη , δλδ κάλυψε σχεδόν όλο την αποθήκη με πατάρι.

 

Ο ιδιοκτήτης γνωριζει για το παταρι που χτίστηκε αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να πληρώσει το ποσό για την τακτοποιησή του, είναι και παππούς..τον ένοιαζε να το νοικιάσει μόνο φαίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα...

Δεν τον νοιάζει, αλλά σε δική του ιδιοκτησία είναι τώρα η παρανομία...

Μπλέκει το πράγμα για 'σενα τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Οχι την αποθηκευση θα την εχει ολη στο ισογειο εξ'ολοκληρου, πανω στο παταρι ομως θα ειναι τα γραφεια , οποτε παλι μιλαμε για αρκετο βαρος. Και οπως λες Myri σιγα μην εκανε μελετη στατικης επαρκειας ο μπαρμπα Τακης (τυχαιο το ονομα)..

Και αντε την πυροσβεστικη μπορω να την αποφυγω αν πω οτι εχει ευφλεκτα υλικα και βαλω συστημα καταιονισμου δεν προκειται να ερθουν για ελεγχο (καλυπτομενοι απο τις Υ.Δ.) αλλα αν πω ομως οτι δεν εχει ευφλεκτα υλικα τοτε θα ερθουν για να τσεκαρουν αν οντως ετσι ειναι..(άλλο παράλογο και αυτό)..

Το υγιειονομικο όμως θα έρθει και θα δεί πατάρια που δεν υπάρχουν σε καμμιά άδεια και προβλέπω να έχουμε πανηγύρια..

Link to comment
Share on other sites

180τμ γραφείο τεράστιο μου φαίνεται, σιγά σιγά θα το γεμίσει κιβώτια

 

η γνώμη μου ειναι να προσέξεις πάρα πολύ τι θα υπογραψεις εκειμέσα

διότι στον 1ο σεισμό ή πυρκαγια θα σε ψάχνουν τα κανάλια

 

ε, ας τον κόψουν, καλά θα του κάνουν

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το ερώτημα σου , δεν το γνωρίζω.., θα πρέπει να ρωτήσω..

Πάντως υπήρχε ήδη ενα στην αποθήκη πατάρακι αλλά περίπου 30 τ.μ. , μεταλλικής κατασκευής. Ο ενοικιαστής το προέκτεινε και το έκανε 180 τ.μ. . Να φανταστείς 230 τ.μ. είναι η αποθήκη , δλδ κάλυψε σχεδόν όλο την αποθήκη με πατάρι.

 

Ο ιδιοκτήτης γνωριζει για το παταρι που χτίστηκε αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να πληρώσει το ποσό για την τακτοποιησή του, είναι και παππούς..τον ένοιαζε να το νοικιάσει μόνο φαίνεται..

 

 

γνωριζες για αυτην την μεταβολλη?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.