Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατατακτήριες στο τμήμα Μηχ.Παραγωγής & Διοίκησης


john1

Recommended Posts

ειμαι εκει γιατι δεν ηξερα οταν εμαθα και καταλαβα τι είναι ηταν πλεον αργά.

Οσο για το αν μειωνω το τμημα εχω το δικαιομα μια και ειμαι ηδη μηχανικος με σταδιοδρομία και βλεπω τι γινεται

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 32
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φυσικά και είναι καλύτερα να πάει κανείς Αγγλία ή Γερμανία ή ΜΙΤ.Αλλα δεν είναι εκεί το θέμα μας.Το θέμα μας είναι οι ΜΠΔ σε αυτή την ενότητα .Αφού άλλαξες τροπάρι,να υποθέσω οτι συμφωνείς οτι οι ΜΠΔ δεν χάνουν τίποτα σε σχέση με ένα ΜΜ στην Ελλάδα.Έχεις το δικαίωμα να μειώνεις ένα πανεπιστήμιο απο τη στιγμή που ούτε κάν έχεις τελειώσει ένα??Και πάλι στο πανεπιστήμιο που είσαι δεν είσαι με το ζόρι αν δεν σου αρέσει σήκω φύγε κανείς δεν σε κρατάει τράβα εξωτερικό...ουρά κάνουν τα πολυτεχνεία έξω ποιός να πρωτοπάρει τους πτυχιούχους ΤΕΙ...Απο τη στιγμή που φοιτείς σε ένα πανεπιστήμιο και το μειώνεις υπέρ σου δεν είναι...όπως σου είπα κανείς δεν σε κρατάει.Μπήκες με κατατακτήριες άρα ήταν δική σου επιλογή και μόνο.Και απο τη στιγμή που δηλώνεις οτι είσαι μηχανικός με σταδιοδρομία ενώ είσαι απόφοιτος ΤΕΙ γιατί μπήκες σε αυτό το χείριστο τμήμα?Άλλα περίμενες?Τι περίμενες?Αν είναι δυνατόν...Είναι πιο λογικό να μην αρέσει μια σχολή σε ένα παιδί που έδωσε πανελλήνιες για να μπεί και όχι σε έναν άνθρωπο (που αν κρίνω απο το nickname) τουλάχιστον 30 χρονών που έδωσε κατατακτήριες για να μπεί!!

Link to comment
Share on other sites

...Για όσους αναφέρονται με αρνητικά σχόλια στους ΜΠΔ θα δώσω μία απλή απάντηση...

 

Λυπάμαι πολύ αλλά...

...Μια χαρά βγάζω λεφτά "συναδέλφων" ΜΜ, κάνοντας και υπογράφοντας έργα όχι μόνο ΜΜ αλλά και ΗΜ, έχοντας πλέον τα δικαιώματα. Και αυτό σε όποιον αρέσει. Τα παράπονα στο Σύλλογο Μηχανικών Παραγωγής και Διοίκησης...

 

Πέρα από την αναδυόμενη κακία αυτού του thread μάλλον η Αμερική μας έχει ξεπεράσει για κάποιους λόγους... Μήπως γιατί εκεί υπογράφει ο οποιοσδήποτε με τις ευθύνες που του αναλογούν??? Και δεν έχω δει να πέφτει κανένα ικρίωμα ή καμία μεταλλοκατασκευή σε κανενός το κεφάλι...

 

Άντε, γιατί τελειώνουμε μία σχολή στην Ελλάδα, (έχουμε πιθανώς και τον πατερούλη μας μηχανικό που έχει έτοιμο γραφείο) και νομίζουμε ότι είμαστε μηχανικάρες...

ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΣΤΟ ΕΡΓΟΤΑΞΙΟ-ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ.

ΚΑΙ ΟΧΙ, Ο ΜΜ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΤΗ ΣΧΟΛΗ ΜΕ 5 ΕΠΟΥΔΕΝΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΜΠΔ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.