Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενανθράκωση με διάβρωση


 

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κύριε Ροδόπουλε πάρα πολύ καλό το θέμα που ανοίξατε. Συνεχώς το έβλεπα και έλεγα να αρχίσω να το διαβάζω αλλά πάντα το άφηνα. Τώρα όμως το πήρα απόφαση. Αισίως έφτασα στη σελίδα 60.

 

Επειδή πολλά από τα αρθρα που είχατε ανεβάσει κατά καιρούς δεν δουλεύουν πλεόν τα link μήπως μπορείτε να ξαναβάλετε τις πληροφορίες για τις εξισώσεις υπολογισμού του ρύθμού διάβρωσης ελάχιστου και μέγιστου;

Link to comment
Share on other sites

εαν γίνεις πιο συγκεκριμένος ευχαρίστως

Link to comment
Share on other sites

Γράφετε στα ποστ σας ότι οι εξισώσεις που βγάζουν τον ρυθμό διάβρωσης υπάρχουν στη βιβλιογραφία. Επειδή πολλα από τα παλια link δεν δουλευουν δεν μπορώ να ξέρω τι ήταν αυτό που είχατε βάλει για να το ξαναζητήσω ακριβώς. Δηλαδή θέλω αν μπορείτε να ξαναβάλετε τα λινκ με την βιβλιογραφία των εξισώσεων.

Link to comment
Share on other sites

Γράφετε στα ποστ σας ότι οι εξισώσεις που βγάζουν τον ρυθμό διάβρωσης υπάρχουν στη βιβλιογραφία. Επειδή πολλα από τα παλια link δεν δουλευουν δεν μπορώ να ξέρω τι ήταν αυτό που είχατε βάλει για να το ξαναζητήσω ακριβώς. Δηλαδή θέλω αν μπορείτε να ξαναβάλετε τα λινκ με την βιβλιογραφία των εξισώσεων.

 

δώσε μου παράδειγμα απο σελίδα που το λινκ δεν δουλευει ώστε να σε βοηθήσω

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πια ειναι σημαντικα. Ειναι πολλα λινκ που δεν δουλευουν και ετσι δεν μπορω να ξερω και το περιεχομενο. Μπορειτε να βαλετε ξανα τουλαχιστον τα κειμενα στα οποια αναγραφεται ο τροπος και οι ρξισωσεις υπολογισμου του ρυθμου διαβρωσης με βαση τα στοιχεια των μετρησεων;

Link to comment
Share on other sites

πες μου το αριθμό του νήματος !!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν ήξερα σε ποιο από όλα το είχατε ποσταρει τότε θα σας το έλεγα. Αλλά μάλλον παίζουμε την κολοκυθιά. Σας ζήτησα αν μπορείτε να ξαναποστάρετε που υπάρχουν αυτές οι περιβόητες εξισώσεις που χρησιμοποιήσατε για να στήσετε το λογισμικό σας. Αν είναι τόσο δύσκολο δεν χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

δεν παίζω την κολοκυθιά. Απλα δεν καταλαβαίνω την ερώτηση. Για πιο λογισμικό μιλάς? γίνε συγκεκριμένος για να σε βοηθήσω. Μιλάμε για ένα θέμα με 1728 μηνύματα πως είναι δυνατό να απαντήσω στο

 

Μπορειτε να βαλετε ξανα τουλαχιστον τα κειμενα στα οποια αναγραφεται ο τροπος και οι ρξισωσεις υπολογισμου του ρυθμου διαβρωσης με βαση τα στοιχεια των μετρησεων;

 

ο ρυθμός διάβρωσης είναι αυτούσια μέτρηση

Link to comment
Share on other sites

Στο ποστ #253 παρουσιάζετε κάποια screenshot από ένα λογισμικό που κάνει υπολογισμού του ρυθμού διάβρωσης. Υπάρχουν σε κάποια βιβλιογραφία οι εξισώσεις που χρησιμοποιήσατε;

Μιλάω για τον υπολογισμό από μετρήσεις δυναμικού, αγωγιμότητας, co2, χλωριόντων κλπ και όχι για αυτούσια μέτρηση μέσω συσκευής LPR.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.