Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πινακάκι για σχέδια


Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Κάνω μία εργασία για το μεταπτυχιακό (με σχέδια κλπ) και μου χρειάζεται ένα πρότυπο - έστω - από πινακάκι (είτε το μεγάλο που μπαίνει πλάγια, είτε το μικρό που μπαίνει κάτω και οριζόντια). Μπορεί κανείς να με βοήθησει ; Θα του είμαι ευγνώμων καθ' ότι πιέζομαι χρονικά για την παράδοση.

 

 

Ευχαριστώ πολύ,

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν με χωράει για πινακάκι πλαγίως. Μπορεί κάποιος να στείλει ένα πρότυπο οριζοντίου (αυτό που μπαίνει κάτω) ; Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Nα φανταστώ παιδιά ότι κανείς απ΄ τους συναδέλφους αρχιτέκτονες δεν έχει κάτι τέτοιο (ούτε και έχει χρησιμοποιήσει ποτέ κάτι αντίστοιχο στη ζωή του). Ρε παιδιά, δεν θα σας φάω το ψωμί, μία βοήθεια ζητάω επειδή επείγομαι χρονικά ... !!!

Link to comment
Share on other sites

Για να μην μείνει η εντύπωση ''συνωμοσίας'' το μόνο σχετικό που είχα περιείχε το λογότυπο (άχρηστο για τους πάντες πλην εμού), τίτλο θέματος και κλίμακα. Δηλαδή πλήρως ακατάλληλο για μεταπτυχιακή εργασία. Θα μπορούσα να ψάξω και να βρω το σχετικό πινακάκι που είχα κάνει στη διπλωματική (που φαντάζομαι θα ταίριαζε και στην περίπτωση) αλλά πρέπει να τηλεφωνήσω πρώτα στη Νικολούλη για να βρει το σιντάκι.

 

Το ότι ψειρίζουμε τα σχέδια δε συνεπάγεται ότι τρώμε και χρόνο στην...μπορντούρα. Τέτοιες κουραστικές λεπτομέρειες/πολυτέλειες τις αφήνουμε για τις Μεγάλες τις Δουλειές (που κάποια στιγμή θα' ρθουν, πού θα πάει).

 

έντιτ: καλή επιτυχία και από μένα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

συγγνώμη, αλλά δεν μπορείς να φτιάξεις ένα μόνος σου? τόση ώρα που θα χαραμίσεις εδώ μέσα στην αναμονή, θα μπορούσες να είχες φτιάξει 3.

δεν είναι δα και τίποτα εξεζητημένο.

δεν το λέω απαξιωτικά, απλά μου κάνει εντύπωση...

Link to comment
Share on other sites

συγγνώμη, αλλά δεν μπορείς να φτιάξεις ένα μόνος σου? τόση ώρα που θα χαραμίσεις εδώ μέσα στην αναμονή, θα μπορούσες να είχες φτιάξει 3.

δεν είναι δα και τίποτα εξεζητημένο.

δεν το λέω απαξιωτικά, απλά μου κάνει εντύπωση...

 

Πάει καιρός από τότε, η ώρα ήταν προχωρημένη (01.20) και εγώ είχα πελαγώσει με το φόρτο της εργασίας. Μη σου φαίνεται περίεργο, στην τελική δεν έχω τόσο μεγάλη εξοικίωση (εξοικίωση=ταχύτητα) με το Autocad. Για ένα απλό πράγμα που μπορεί να σου πάρει 10', εμένα μπορεί να μου φάει και 50'. Άλλωστε δεν είναι αυτή η δουλειά μου ! Τυχαία έμπλεξα !

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.