Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ερωτήσεις περί τοπογραφικών


Recommended Posts

Το επικίνδυνο είναι να μαθαίνεις στην πιάτσα τι είναι το ΕΓΣΑ και τι το Hatt και να νομίζεις πως το έμαθες ...

 

 

Σιγά την μεγαλη επιστήμη που χρειάζεται το ΕΓΣΑ και το hatt. O ανθρωπος τοπογραφικό θελει .... έκατσα και ασχολήθηκα και το έμαθα και αυτό και πολλά περισσότερα. ΚΑι το όργανο μόνος μου το έμαθα και το Gps μου... ΚΑι θεωρώ ότι κάνω την δουλειά μου αρκετά πιο καλά απο πολλούς τοπογράφους. Αυτά.

 

Συμφωνώ συνάδερφε, Ας ασχοληθούμε με το μεράκι μας τώρα....(Όποιος χρειαστεί πληροφορίες για το δικό μου αντικείιμενο με χαρά θα τον βοηθήσω.)

Κ.

 

ΥΓ> Τελικά τα αρχικά ΕΓΣΑ τι σημαίνουν? (για να μάθει και ο άνθρωπος που ρώτησε, να μάθω και εγώ)

 

 

 

Ενα Γατι Σε Αναγκη...

 

ελεος με αυτη τη χωρα....

 

(thomas συμφωνω μαζι σου)

 

This makes you two. Super.

Δε μας λες με μια πρόταση σε παρακαλώ σε τι ακριβώς συμφωνείς 'συνάδερφε'?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 34
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δυστυχώς ΓΙΑΝΝΗ Γ δεν πήραμε όλες τις απαντήσεις και έχω τις ίδιες ακριβώς απορίες...

 

αν κάποιος συνάδελφος θέλει και μπορεί να απαντήσει στα πλαίσια της φιλοσοφίας του forum παρακαλώ ας το κάνει

 

και μην ξεχνάτε ότι όλοι μας χρειαζόμαστε κάτι κάποια φορά, άλλωστε για το λόγο αυτό περιφερόμαστε στις σελίδες αυτές...

 

Φίλε iogeo δεν πιστεύω να μην είσαι ΑΜ και να έχεις σκίτσο ArchiCad στο Avagar σου? Απαγορεύεται να χρησιμοποιείς ArchiCad. Θα μου κλέψεις τη δουλειά. Φοβάμαι. Αμάν με αυτή τη χώρα.

 

Μπερδέψαμε την ουσία με τα χαρτιά και τα δικαιώματα. Ας κρυφτούμε πίσω τους. Τσάμπα το πήραμε το χαρτί?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε iogeo και ΓΙΑΝΝΗ Γ ξέρω να σας απαντήσω αλλά φοβάμαι τον φίλο thomas γιατί κυκλοφορεί ακόμη ελεύθερος. Τον φοβήθηκε το μάτι μου. :oops:

Εν πάσει περιπτώσει θα σας βοηθήσω έμμεσα, επισκευθείτε την ιστοσελίδα

http://old.geoapikonisis.gr/projections-greek.htm και θα βρείτε αυτά που ζητάτε.

 

ντροπή! με ποιό δικαίωμα? αυτό είναι δικό μου, δικό μου, δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Εχω τη γνώμη ότι πρέπει να σταματήσουμε αυτό το θέμα παιδιά, νομίζω έγινε η συζήτηση που έπρεπε να γίνει μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Όντως, φτάνει πια.

Ο thomas είναι από τα πιο παλιά μέλη του forum με μεγάλη και ουσιαστική συμμετοχή στα θέματα των Τοπογράφων. Εξέφρασε μια άποψη με την οποία δε συμφωνώ και την οποία τη θεώρησα στα όρια της προσβολής, ακόμα περισσότερο γιατί είμαι Πολιτικός Μηχανικός, αλλά μέχρι εκεί. Δέχτηκε προσβολές, ειρωνείες και προς τιμή του έκανε πίσω και απάντησε με χιούμορ προκειμένου να σταματήσει αυτή η ατελέσφορη συζήτηση.

Θα σας παρακαλούσα να σταματήσουμε εδώ και να μην το συνεχίσουμε άλλο.

Συμφωνώ με τον SIRADRAB και το θέμα κλειδώνεται.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.