Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα με ηλεκτρονική δήλωση Ε3


Recommended Posts

Έκανα ένα πολύ προτότυπο λάθος στην ηλεκτρονική υποβολή των δηλώσεων. Όποιος γνωρίζει παρακαλώ να με βοηθήσει. Υπέβαλα ηλεκτρονικά το Ε1 χωρίς πρωτα να έχω υποβάλλει το Ε3 , μην έχοντας προσέξει τις αρχικές οδηγίες του taxisnet. Τώρα όμως δεν με αφήνει να δώσω Ε3? Τί πρέπει να κάνω??Προθεσμία υποβολής έχω την Τρίτη 20/04/2010.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι έγινε έτσι; Από όσο θυμάμαι δε σε αφήνει. Μήπως παρά το ότι γράφει, παίρνει τροποποιήσεις ακόμα το Ε1 σου;

Link to comment
Share on other sites

Έτσι έγινε καθότι ήταν μηδενικό το Ε3 μου την χρονιά που πέρασε οπότε δεν είχε κάποια αλληλεπίδραση με κελί του Ε1. Παρόλαυτά όμως ξέρω οτι πρέπει να το υποβάλλω. Δεν μου επιτρέπει καμία παρέμβαση πλέον. Παραμόνο να δώ το Ε1

 

────────────────────────────────────────────────────

Συμπληρώστε την ειδικότητά σας, μέσω της επεξεργασίας προσωπικών στοιχείων (πίνακας ελέγχου).

Chilon

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πας στη ΔΟΥ σου. Μάλλον θα την υποβάλλεις χειρόγραφα. Αφού είσαι ακόμα εντός προθεσμίας μη σε απασχολεί.

Link to comment
Share on other sites

Τροποποιήσεις στα ηλεκτρονικώς υποβληθέντα Ε1 και Ε3 γίνονται μόνο μέσω της Δ.Ο.Υ., όπως είπε και ο συνάδελφος.

Προηγουμένως έλεγξε την κατάσταση των δύο εντύπων (αν έχουν υποβληθεί οριστικά) και το περιεχόμενό τους.

Έχεις υποβάλλει το μηδενικό Ε3;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να σας ευχαριστήσω για τις απαντήσεις!!

Το πρόβλημα είναι οτι δεν με άφησε μετά το Ε1 να καταθέσω Ε3 καθώς έπρεπε να τα είχα κάνει με αντίθετη σειρά (πρώτα το Ε3). Μηδενικό ήθελα να καταθέσω αλλα δεν μπόρεσα (αφού δεν με άφησε καθόλου).Θα περάσω άυριο απο ΔΟΥ να ξεμπερδέψω...(κάτι που ήθελα να αποφύγω με την ηλεκτρονική υποβολη)

 

────────────────────────────────────────────────────

Συμπληρώστε την ειδικότητά σας, μέσω της επεξεργασίας προσωπικών στοιχείων (πίνακας ελέγχου).

Chilon

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα Soultz

Δεν είσαι ο μόνος και εγώ έκανα ακριβώς το ίδιο λάθος σήμερα. Μπορείς να με ενημερώσεις τί σου είπαν στην εφορεία, τί έγινε τελικά?

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, θα πάτε στην εφορία σας (και μετά την καταλυτική ημερομηνία) και θα καταθέσετε, χωρίς κανένα πρόβλημα το έντυπο Ε3.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.