Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μ/Σ Εντάσεως


Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

ψάχνω να βρω μετασχηματιστές εντάσεως με σπαστό πυρήνα, με δευτερεύον στα 5Α. Στην τοπική αγορά που ρώτησα μου είπαν ότι δεν έχουν ζήτηση και είναι σπάνιοι και ότι αν βρουν, θα είναι κατόπιν ειδικής παραγγελίας και θα έρθουν μετά από 2-3 μήνες. Ξέρει κάποιος αν μπορω να βρω κάπου; Ακόμα καλύτερα θα ήταν αν μπορούσα να βρω εύκαμπτους.

 

Επίσης, αν κάποιος έχει δουλέψει με κάτι τέτοιο, θα ήθελα να ξέρω τι ακρίβεια έχουν.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Υπάρχει μια ισπανική εταιρία που την φέρνουν στην Ελλάδα αλλά δε θυμάμαι το όνομα της. Ρώτα σε Καυκά, Ενέργεια, Κωνσταντακάτο και λοιπούς. Σίγουρα τους φέρνει και ένας γνωστός μου ο Τσακαρέλος 210 24 33 383

Link to comment
Share on other sites

όπως είπαν και οι συνάδελφοι, μόνο εάν κάνεις παραγγελία ή εισαγωγή!

Υπάρχουν καλοί Γερμανικοί, αλλά είναι ακριβοί.

 

Τι είδους εγκατάσταση είναι και δεν μπορείς να κάνεις διακοπή για να περάσεις τους κλασικούς?

 

Όσο για εύκαμπτους δεν έχω ξανακούσει. Άσε που μου φαίνεται περίεργο, γιατί θα άλλαζε η μαγνητική ροή και συνεπώς και η τιμή που θα λάβεις...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα σε εταιρία ηλεκτρολογικού υλικού στη Θεσσαλονίκη, ετοιμοπαράδοτους και αρκετά φτηνούς.

 

Ήθελα διαιρούμενους γιατί θέλω ανά πάσα στιγμή να μετράω κατανάλωση σε διάφορες παροχές, με ένα ημιφορητό όργανο, χωρίς να ξηλώσω όλα τα καλώδια - μπάρες και χωρίς να πρέπει να αγοράσω μια 3άδα κλασσικούς Μ/Σ εντάσεως για κάθε παροχή

 

Όσο για εύκαμπτους δεν έχω ξανακούσει. Άσε που μου φαίνεται περίεργο, γιατί θα άλλαζε η μαγνητική ροή και συνεπώς και η τιμή που θα λάβεις...

 

Λέγονται Rogowski Coils

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.