Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συμβόλαιο με ποσοστό συνιδιοκτησίας επί γεωτεμαχίου


Recommended Posts

οπως ειπαν και οι συναδελφοι, αποτυπωνεις τα 5 στρ. και

 

ζηταμε τιτλο ιδιοκτησιας παντα πριν αρχισουμε την εργασια

 

και οχι μετα!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για την βοηθεια!!!

Αλλα δυστυχως εχω μπλεξει λιγακι..Το ''τοπογραφικο'' που υπαρχει στο συμβαλαιο εμφανιζει μια διανομη(παρολα αυτα στο συμβαλαιο περιγραφεται ΜΟΝΟ το εννιαιο) με "οικοπεδα".Αυτο που μου ζητηθηκε αρχικα απο τον πελατη ητανε να οριοθετησω τα οικοπεδα του.Αναγκαστηκα λοιπον και αποτυπωσα και τα 7 στρεμματα(υπηρχαν καποια υλοποιημενα ορια) και εκανα εφαρμογη των οριων (βελτιστη εφαρμογη).Ολα καλα μεχρι εκει.Τωρα ο πελατης μου ζηταει τα εξης:

Μια βεβαιωση οτι αναλαμβανω την ευθυνη της υλοποιησης των οριων (πως βεβαιωνεται αυτο??με το τιμολογιο??)

Τοπογραφικο της χαραξης(!!!!)οπου να εμφανιζονται τα δυο οικοπεδα του και να δηλωνω οτι χαραξα αυτα τα δυο που του ανηκουν!!!!!!

Του εξηγησα οτι εχει μονο ποσοστο επι του συνολικου γεωτεμαχιου παρολαυτα δεν λεει να το καταλαβει

Επειδη στο τοπογραφικο του συμβολαιου εμφανιζεται η διανομη εστω και αν δεν περιγραφεται, αν τα εμφανισω στο τοπογραφικο τα δυο οικοπεδα σαν ιδιοκτησια του (ας αναφερω οτι τα ορια μου τα υπεδειξε ο ιδιοκτητης)ειμαι παρανομος????,

Σημειωση:Για την υλοποιηση των οριων δεν υπηρχε φυσικα υποβαθρο γιαυτο και ακουλουθησα την παραπανω διαδικασια

Σημειωση:και για τους συναδελφους που εργαζονται στην αθηνα ολα αυτα συμβαινουν στην περιοχη της κερατεας Λαυρεωτικης

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

1.Μια βεβαιωση οτι αναλαμβανω την ευθυνη της υλοποιησης των οριων (πως βεβαιωνεται αυτο??με το τιμολογιο??)

2.Τοπογραφικο της χαραξης(!!!!)οπου να εμφανιζονται τα δυο οικοπεδα του και να δηλωνω οτι χαραξα αυτα τα δυο που του ανηκουν!!!!!!

3.Του εξηγησα οτι εχει μονο ποσοστο επι του συνολικου γεωτεμαχιου παρολαυτα δεν λεει να το καταλαβει

4.Επειδη στο τοπογραφικο του συμβολαιου εμφανιζεται η διανομη εστω και αν δεν περιγραφεται, αν τα εμφανισω στο τοπογραφικο τα δυο οικοπεδα σαν ιδιοκτησια του (ας αναφερω οτι τα ορια μου τα υπεδειξε ο ιδιοκτητης)ειμαι παρανομος????,

 

Φίλε στη Λαυρεωτική τα εξ'΄αδιαιρέτου πάνε σύννεφο,συνήθως ΟΛΑ έχουν αυθαίρετα μέσα.

 

Επειδή εσύ ουσιαστικά παροχή υπηρεσιών κάνεις,τότε σου απαντώ ΥΠΕΥΘΥΝΑ ότι:

 

1.Του τη δίνεις και του τη χρεώνεις,σαν υπεύθυνη δήλωση με τη σφραγίδα σου και την υπογραφή σου.Αναφέρεις μέσα ότι ο ιδιοκτήτης ενημερώθηκε για την κείμενη νομοθεσία και τις συνέπειες παραβίασής της σε περίπτωση κατάτμησης εντός ΖΟΕ.Τη δήλωση τη δίνεις μόνο όταν σου δώσει και αυτός τη δική του ΘΕΩΡΗΜΕΝΗ από ΚΕΠ.Την κρατάς αρχείο.Αλλιώς δεν του δίνεις τίποτα.

 

2.Του το δίνεις κ του το χρεώνεις.Δεν γράφεις ούτε για πλάκα δήλωση 651,ΟΥΤΕ ΣΦΡΑΓΙΖΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.

 

3.Βλέπε 1.

 

4.Όχι.Παράνομος θα είσαι αν τολμήσεις να γράψεις 651 για αυτά.

 

Γενικά,επειδή αυτές οι υπηρεσίες είναι EXTRA,αν δεν του τις χρεώσεις τότε μην του δώσεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.