Μετάβαση στο περιεχόμενο

Harley-Davidson Super-Rally στην Πάτρα


agior

Recommended Posts

Εγώ πάλι ως ελβετόψυχος ευρω-μηχανόβιος αυτά τα νικέλ αμερικανοτσολιάδικα σιδερικά των 300+ κιλών τα βλέπω κατώτερα και απ΄τις γιαπωνέζικες απρόσωπες πολυκύλινδρες ραπτομηχανές... αλλά βέβαια γούστα είναι αυτά!!!

 

ΥΓ Καμία σχέση ο ήχος του V90 desmo με τα σκασίματα των μπουριών του V45 harley. Όποιος έχει σταθεί δίπλα σε Desmo με νιώθει!

ΥΓ2 Γλυκό μπάσσο είναι ο ήχος του bmw boxer

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγω δεν μιλησα για τα μηχανηματα αλλα για την νοοτροπια του μηχανοβιου.

χωρις να γενικευω βεβαια,κατα την γνωμη μου οσοι χρησιμοποιουν την μηχανη τους

ειτε με ενοχλητικο τροπο ειτε με επιδειξιομανια ειναι κατακριτεοι.

Η σχεση με την μηχανη πρεπει να διακατεχεται απο μια ποιοτικη κουλτουρα.

Με αλλα λογια καταδικαζουμε τους μηχανο-μαχαλομαγκες.

Αναλογα ισχυουν τα ιδια πραγματα και για τα αυτοκινητα.ε δεν μου καθεται καλα η γυφτικη επιδειξειομανια με το αυτοκινητο.

και το ιδιο ισχυει αναλογικα και για αλλα πραγματα (σπιτι κλπ κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Πάρη καλαμπούρι και χαβάλε κάνουμε...

Συνηθίζεται μεταξύ μηχανόβιων.

Ποιός την έχει πιο μεγάλη, γρήγορη, γυαλιστερή κλπ.

μη τσιμπάς...

 

Για τα περί ενοχλητικής νοοτροπίας μπαχαλομηχανόβιων συμφωνώ απόλυτα, αλλά δεν θέλω να επεκταθώ.

Link to comment
Share on other sites

δεν κατηγορω κανενα,αντιθετα και εγω καποτε θεωρουσα τον εαυτο μου μηχανοβιο(βεβαια εμενα μου αρεσαν τα ψευδοεντουρο ,για χαλαρη βολτα παντου)

οποτε κατανοω πληρως την αγαπη για την μηχανη.απλα μερικοι δυσφημουν το χομπι (οταν υπαρχει επιδειξιομανια και κακως ενοουμενη μαγκια-σου βγανει πχ ο αλλος και μαρσαρει επιτηδες κανοντας υπερβολικο θορυβο να τραβηξει την προσοχη κλπ κλπ) ενω αντιθετα οταν υπαρχει πραγματικη σχεση αγαπης και εισαι σωστος ειναι κατι περιπου ιερο.

κατα τα λοιπα περι ορεξεως ουδεις λογος,ο καθενας ερωτευεται την μηχανη που του αρεσει.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει σταθεί δίπλα σε Desmo με νιώθει!

 

Ειδικά όταν έχει "νεκρό" στο σαζμάν και ακούει τη μουσική του ξηρού συμπλέκτη :P Σα να μασάει παληοσίδερα...

 

Οσο για την αισθητική των "ελαφρών" διασκευασμάτων που καβαλάτε μερικοί σε παραπέμπω στo Speedtriple της Triumph.

 

Εδώ κολλάει το "θα μεγαλώσετε". Όπως ο άνθρωπος μεγαλώνοντας διαμορφώνει μια εκλεπτυσμένη αισθητική (ελάχιστοι πιτσιρικάδες εκτιμούν μπαρόκ και κλασσική μουσική Vivaldi, Corelli, Albinoni, Jimmy Hendrix, Jannis, Allman Bros κλπ) έτσι λοιπόν θα σας κερδίσει και ο θρύλος της H-D.

 

Βάλε τώρα δίπλα-δίπλα στο φανάρι μια mostro και τη γαζέλλα μου με τα springer πηρούνια με το φως τρένου!!!! Χάθηκε σου λέωωωω, την κατάπιε η ανάκλαση απ τα χρώμια 8-)

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά όταν έχει "νεκρό" στο σαζμάν και ακούει τη μουσική του ξηρού συμπλέκτη :P Σα να μασάει παληοσίδερα...

 

1η φορά που το άκουσα σε φανάρι νόμισα πως κάτι κουδουνούσε χαλασμένο μέσα στα σωθικά του.

 

Ωραίο το τριπάκι με τις χάρλευ στην Πάτρα.

 

Δίτροχο να ναι και ότι θέλει ας είναι (εκτός από μέγκα σκούτερσ ) και τους ελληνάρες που τις καβαλάνε !!!!!

 

Πάντα όρθιοι μάγκες.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κολλάει το "θα μεγαλώσετε". Όπως ο άνθρωπος μεγαλώνοντας διαμορφώνει μια εκλεπτυσμένη αισθητική (ελάχιστοι πιτσιρικάδες εκτιμούν μπαρόκ και κλασσική μουσική Vivaldi, Corelli, Albinoni, Jimmy Hendrix, Jannis, Allman Bros κλπ) έτσι λοιπόν θα σας κερδίσει και ο θρύλος της H-D.

μιλησα για ποιοτητα των harleyαδων ,αλλα συναδελφε το χαλας.

διοτι ποιοτητα πρωτα απο ολα σημαινει πληρης αποδοχη των αποψεων των αλλων και οχι να θελουμε να ενστερνιστουν οι αλλοι την δικη μας αποψη περι αισθητικης.η ηλικια δεν παιζει κανενα ρολο ,ουτε στις μηχανες ουτε στη μουσικη.η κουλτουρα και ο χαρακτηρας παιζουν ρολο.

Σεβαστες ολες οι αποψεις,εκτος απο αυτους που ενοχλουν τους αλλους.

Link to comment
Share on other sites

μη τσιμπάς ρε Πάρη, στο είπε κι ο κουμουντού :D πλάκα κάνουμε...

 

Ασφαλώς και δεν προσπαθούμε να επιβάλλουμε στους άλλους να αγοράσουν μηχανάκι των 25000 γιούρο ούτε να ακούνε Έλβις. Ας ακούνε λέιντι γκάγκα και ας καβαλάνε Kymco αν γουστάρουνε τοιουτοτρόπως...

 

Μπαιδεγουέι, στη δουλειά εδώ και 3 μήνες παράτησα τα μηχανάκια (έχω κι ένα SYM 125cc!) και πάω με ποδήλατο, Χαλάνδρι-Ομόνοια-Χαλάνδρι κάθε μέρα, σορτσάκι, περικεφαλαία και ανακλαστικό γιλέκο. Έχω χάσει 5kg χωρίς δίαιτα και η φυσική μου κατάσταση επανήλθε στα φυσιολογικά. Είναι βέβαια αρκετά τολμηρό, δεδομένης της αναγκαστικής συμβίωσης με τους τόσο ευγενικούς και συνηδειτοποιημένους οδηγούς μας, ειδικά τους θηλυκούς :-x

Link to comment
Share on other sites

και πάω με ποδήλατο, Χαλάνδρι-Ομόνοια-Χαλάνδρι κάθε μέρα, σορτσάκι, περικεφαλαία και ανακλαστικό γιλέκο. Έχω χάσει 5kg χωρίς δίαιτα και η φυσική μου κατάσταση επανήλθε στα φυσιολογικά. Είναι βέβαια αρκετά τολμηρό, δεδομένης της αναγκαστικής συμβίωσης με τους τόσο ευγενικούς και συνηδειτοποιημένους οδηγούς μας, ειδικά τους θηλυκούς :-x

 

το νου σου !!!!!!

 

Υπάρχει διαχυτη μ@λ@κί@ στους υπόλοιπους οδηγούς πως

-χωράς παντού

-απλά ενοχλείς

-ποδηλάτης=θύμα

-δεν παθαίνουν τπτ οι ποδηλάτες

-κάνε στην πάντα ρε μ@λ@κ@

 

Φίλο τον έστειλε κουτί που πέρασε με κόκκινο 25 μέτρα μακρυά. Ευτυχώς δεν τον σκότωσε.

Πρόσεχε πολύ !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.