Μετάβαση στο περιεχόμενο

Έκανε "κοιλιά" η μόνωση σε ασοβάτιστο ταβάνι!


corsakias

Recommended Posts

ξυλωσε ενα μεγαλο τμημα στη περιοχη.

Με μια πρωτη ματια δεν δειχνει να εχει παθει κατι το μπετό παρα να έχει παρει τη μορφη καποιου καλουπιου (φελιζολ στο ξυλοτυπο....), Τότι φανηκε το φούσκωμα τώρα ίσως να φταει ότι το ...έδωσα πολύ σημασια τώρα ή αρχισε να συρικνωνεται η μονωση ανομοιομορφα και εδειξε περισσότερο στο σημειο, αυτη η "δυσπλασια".

Να προσθεσω, αν δεν το εχω κανει ήδη, παρομοιου τύπου δυσπλασιες εχει κια σε άλλα σημεία η πλάκα/μονωση, Αλλου λίγο, αλλού πολύ! Η παρατηρηση μου ξεκινησε απο κατα καιρους που εβλεπα εντομα να φωλιαζουν στις σχισμες/ενωσεις.

 

 

img5579c.th.jpg

img5578cd.th.jpg

img5577.th.jpg

img5576h.th.jpg

img5575ed.th.jpg

img5571.th.jpg

img5570k.th.jpg

img5580qt.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 24
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτο που βλεπω εγω ειναι αποσαθρωση (πιθανον λογο κακης στεγανωσης), καποιες ρωγμες οι οποιες μπορουν να ειναι απο διαφορους λογους. Τωρα με την δική μου εμπειρια χρηζει περαιτερω ελεγχου. Γενικα υπαρχουν σημαδια στις ενωσεις του φελιζολ που δεν μου αρεσουν.

Link to comment
Share on other sites

Σε περαιτερω έλεγχο τι εννοεις?

Μπορω να κανω κατι απο τι μια να "δουμε σε βαθος" αλλα και απο την αλλη να μην γινει σοβαρη ζημια στη κατασκευη?

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε μιλαω για ενοργανες μη καταστροφικες μετρησεις. Για να δεις κατι μονο σου για πρωτη φαση. Στη ρωγμη της 5580 παρε ενα καλεμι και καθαρισε την ρωγμη. να δουμε ποσα βαθεια ειναι και τι αλλο θα βγει απο εκει.

 

αντε και καμια φωτο?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.