Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγγραφή στο ΤΕΕ μέσω Κύπρου (για ΤΕΙ και πτυχιούχους εξωτερικού)


computerengineer

Recommended Posts

Συναδελφοι το ΕΤΕΚ συμπλεει με το ΤΕΕ στο θεμα των αποφοιτων ΤΕΙ.

Κακως κατα τη γνωμη μου αλλα ετσι ειναι

Τωρα αν καποιος καταφερει και σπασει αυτο το κατεστημενο, πρωτος εγω θα χειροκροτησω

Link to comment
Share on other sites

computerengineer

 

Για να κλείσουμε το θέμα, επικοινώνησα τηλεφωνικά με το ΕΤΕΚ, το οποίο κατηγορηματικά που απέρριψε κάθε περίπτωση εγγραφής πτυχιούχων ΤΕΙ στην Κύπρο.

 

Ομοίως το ΚΥΣΑΤΣ δεν ήξερε κάτι για την διαδικασία, ενώ μου είπε ότι δεν μπορούν να χορηγήσουν αναγνώριση ή ισοτιμία σε πτυχιούχο ΤΕΙ.

 

Θα είχε ενδιαφέρον να μάθουμε από που είχες τέτοια πληροφορία...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Ναι, αλλά μιλά για ΑΤΕΙ .

Η ανάρτηση σου αφορά ΑΤΙ και ΤΕΙ .

ΠΡΟΣ computerengineer

 

από ότι κατάλαβες k εγώ k ο αδερφός μου (soundholics) το ψάξαμε k είναι φούσκα ....τουλάχιστον από την μεριά της Κύπρου...οποτε γίαυτό σου κάνουμε πολλαπλές ερωτήσεις...για να καταλαβουμε τι είναι αλήθεια k τι όχι....k άσε τα topic k τα links...γιατί αν είναι έτσι σου στέλνω τα email από το "κυΣατς" k "ετεκ" με χειροπιαστές ερωτήσεις....οποτε η συνεχίζεις με όλη την διαδικασία που ξέρεις η διαγραφείς όλα τα topic ..

────────────────────────────

Μην χρησιμοποιείτε greeklishστο κείμενο ή στον τίτλο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά μιλά για ΑΤΕΙ .

Η ανάρτηση σου αφορά ΑΤΙ και ΤΕΙ .

 

Παιδιά δεν υπάρχουν ΑΤΕΙ. Μην μπερδεύεστε. ΤΕΙ ήταν ΤΕΙ είναι. Το μόνο ΑΤΕΙ είναι το Αλεξάνδρειο...

 

συγνωμη stayros,μπορει στην πραξη να μην υπαρχουν αλλα σαν τιτλο αυτο φερω στο πτυχιο μου....κ επειδη η αλλαγη με επιασε στο τει εγινε ολοκληρη αλλαγη προγραμματος σπουδων,χειροτερη κατα την γνωμη μου ,αλλα δεν εχει καμια σημασια....(χειροτερη με την εννοια οτι τα μαθηματα που εκανα δεν συμβαδιζουν με τα επαγγελματικα μου δικαιωματα κ οποιος εχει απορια περι αυτου ,μπαινει στο site του τει πειραια...)

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά και μένα το πτυχίο μου μετά το 2001 είναι και δεν λέει ΑΤΕΙ. Το μόνο ΑΤΕΙ είναι της Θεσσαλονίκης.

 

Νομίζω ότι υπάρχει ένα μπέρδεμα σε αυτό. Άλλο το τι λένε οι πρόεδροι κτλ για να διαφημίσουν το ίδρυμα τους και άλλο τι ισχύει νομικά. Νομικά λοιπόν δεν υπάρχουν ΑΤΕΙ παρα μόνο ΤΕΙ. Έτσι αναφέρονται σε όλα τα νομοσχέδια μέχρι σήμερα.-

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

«Ψηφίστε ενάντια στην δυσμενή διάκριση που για χρόνια βιώνουν τα άτομα της πληροφορικής από το Τεχνικό Επιμελητήριο Κύπρου (ΕΤΕΚ). Άτομα που με αναγνωρισμένα πτυχία από την Ευρωπαϊκή Ένωση μπορούν να δουλέψουν παντού εκτός από τον τόπο τους.»

 

http://www.anti-etek.com

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.