Μετάβαση στο περιεχόμενο

Περί αυθαιρέτων και ΓΟΚ: Πρόστιμο για κλείσιμο μπαλκονιού


pilalas

Recommended Posts

αν αλλαξουν κ Καθηγητα ναι....

αλλα πολλοι λενε οτι ετσι λεγεται για να κινηθει η αγορα...

 

γιατι αν αλλαξουνε τωρα που πεφτουν μπορει να γινει πρωτη φορα ναναι πιο μεγαλη η αντικειμενικη απο εμπορικη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 24
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τουλαχιστον χαιρομαι που συμφωνουμε σε κατι στην τελικη.....

σε σενα τα προστιμα θα μοιραστουν προς ολους τους ιδιοκτητες

 

 

και απαντα μου τιμια σε κατι....

 

 

βλεπω την ερωτηση σου και σου απαντω αρχικα 3000 ευρω και 300 ευρω διατηρηση....

εσυ σκεφτεσαι λιγα ειναι συμφερει..!! και το κανεις!!!

 

δεν εχω συμβαλλει αθελα μου σε παρανομια?

γιατι να με κατακρινεις που δεν απαντω?

 

 

Εντάξει σε αυτό έχεις ένα point...Δεν το είχα και έτσι...

Αλλά, από την άλλη αυτός που θέλει να κάνει την παρανομία θα την κάνει και θα ψάξει πολύ πριν την κάνει φαντάζομαι...

 

Αλλά από την άλλη, δεν είμαστε και όλοι ηδονοβλεψίες ούτε εκ φύσεως κακοί άνθρωποι... Μερικοί άνθρωποι ξέρεις, ίσως να μας βλέπουν ήπιους και να μας "πατάνε" βασιζόμενοι ότι δεν θα "μιλήσουμε" ποτέ... Αλλά, όταν ξεπερνούν τα όρια και μας βρίζουν και από πάνω(ναι τρελλοί υπάρχουν σε τούτον τον κόσμο και πολλοί μάλιστα...) εεε.... μας γυρνάει και εμάς το μάτι και λέμε...και ******* και δαρμένος δεν γίνεται...

Και ξαναλέω ότι ξέρει ότι έχει καιρό(χωρίς να έχω απειλήσει ότι πάω αύριο μπλα μπλα) και παρόλα αυτά με βρίζει...

 

Στην τελική υπάρχει και νομοθεσία...Αλλά αυτό δεν θα του περάσει και ας είναι να πληρώσω και εγώ... Δεν με ενδιαφέρει μία!

Όσο για το αν μπορεί να υπάρχουν πρόστιμα για όλη την πολυκατοικία, ας τον μεταπείσουν οι άλλοι να το γκρεμίσει...Εγώ ή τώρα ή σε 5 χρόνια, θα τον αναγκάσω να το γκρεμίσει...

 

Αν και τώρα με τις ενεργειακές "κάρτες" πώς τις λένε, θα αναγκαστεί μόνος του να το επαναφέρει!

Link to comment
Share on other sites

εγω σου λεω οτι εχεις το απολυτο δικιο μονο και μονο που σε εβρισε ...εκνευριζομαι σε τετοιες περιπτωσεις...

 

αυτοι που κανουν παρανομια μονο οταν τους ζορισει καποιος σαν εσενα ρωτανε και τοτε συνηθως ειναι αργα.....

 

απο την αλλη σου ευχομαι καλο κουραγιο και οταν καταφερεις να το γκρεμισει να μπεις και να μας το πεις γιατι θαναι απο τις σπανιες περιπτωσεις....

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη κανεις την αιτηση, περιμενεις, αλλαζουν και σου βγαζουν αλλο ποσο? ΠΧ πας για 3000 και σου βγαζουν 5000 ας πουμε.

Link to comment
Share on other sites

κ Καθηγητα αν μιλαμε για η/χ ειναι με τιμες ζωνων που αρχικα δεν θαλλαξουν αποσο εχω ακουσει μεχρι τελοσ του ετους.....

 

αν μιλαμε για αγοραπωλησια η προστιμα παρανομου εβεβαιωνονται καθε φορα με τις ισχυουσες αντικειμενικες αξιες....και ακομα και το ρποστιμο διατηρησης κανενας υπαλληλος ΔΟΥ δνε τοχει αλλξει ποτε με τις νεες τιμες γιατι σε αυτους παει ενα προστιμο και δεν τα ξαναελεγχουν

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.