Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ρυθμιστής φόρτισης


kotsaris

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους,

 

εχω ενα αυτονομο φωτοβολταικο συστημα ισχυ 1κW,απο εχθες ο ρυθμιστης φορτισης μου βγαζει πανω στο εικονιδιο της καμπανουλας ενα Χ(κ για καποιον που δεν καταλαβε ειναι σαν να εχει απαγορευεται στην καμπανουλα οπως λεμε απαγορευται το παρκαρισμα κ μεσα στο σημα να ειναι η καμπανουλα),τι δεν παει καλα?Μου δειχνει κανονικα πως φορτιζει ομως αλλα δεν μου δειχνει ποσο τις % ειναι οι μπαταριες μου.

Link to comment
Share on other sites

Το troubleshooting προϋποθέτει ότι ξέρεις το trouble. Εκτός και αν η καμπανούλα είναι διεθνές σημάδι οπότε κακώς δεν το ξέρω, τότε χρειαζόμαστε και άλλες πληροφορίες.

Και πάνω από όλα: When everything you do fails, read the manual...

Link to comment
Share on other sites

Αφού σου έτυχε φορτιστής από μεγάλη εταιρεία στην Ελλάδα, γιατί απλά δεν παίρνεις ένα τηλ στην conergy να σου στείλουν ένα manual παρά μόνο ψάχνεσε στο forum;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω, αν πρόκειται για το μοντέλο που έχω στο μυαλό μου, ότι αυτη η ένδειξη σημαίνει "χαμηλή τάση μπαταρίας".

Αυτό που περιγράφεις σαν "καμπανούλα" είναι το περίγραμμα ενός λαμπτήρα και το "Χ" από πάνω σημαίνει ότι δεν μπορεί να τορφοδοτήσει την κατανάλωση (ο ρυθμιστής) από την έξοδο "load".

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.