Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αδειοδότηση πρατηρίου καυσίμων


Recommended Posts

Πελάτης μου που έχει πρατήριο βενζίνης έκανε ανακαίνιση πρατήριου (αλλαγή εταιρείας προμηθευτής καυσίμων) και θέλει να εγκαταστήσει αυτόματο πωλητή βενζίνης. Για την αδειοδότηση του αυτόματοι πωλητή απαιτείται έκθεσή προϋπολογισμού από μένα. Το κόστος όμως του πωλητή άλλα και των λοιπών αντλιών καλύφθηκε με χρησιδάνειο από την εταιρεία. Η έκθεσή προϋπολογισμού ποιο κόστος πρέπει να αφορά; το ολικό κόστος η μόνο του αυτόματοι πωλητή;

 

Η αμοιβή μου θα πρέπει να υπολογίζεται απο τον προϋπολογισμό;

 

Παρατήρηση: Τα θέματα πρέπει να αναρτώνται στην σωστή θεματική κατηγορία.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, achille.

Link to comment
Share on other sites

ασχέτως εάν τα "εβαλε" η εταιρία, εσύ θα πληρωθείς από τον προΥπολογισμό του έργου με τις ελάχιστες αμοιβές.

Ο προϋπολογισμός θα αναφέρει τις αλλαγές που συντελούνται από την προϋγούμενη άδεια λειτουργίας του πρατηρίου (αν είναι μόνο ο αυτ. πωλητής, τότε θα βάλεις τον αυτ. πωλητή+επέκταση ηλ.εγκατ+επιπλέον πυροσβεστικά) και μια λογική τιμή κόστους στο καθένα και θα βγούν στο σύνολο : οι αμοιβές+κρατήσεις+ΦΕΜ...

Η αμοιβή σου βγαίνει από ποσοστά % επί του προϋπολογισμού που θα σου εγκρίνει η Δ/νση Μεταφορών της Νομαρχίας σου

Ο πίνακας με τα ποσοστά υπάρχει κι εδώ : http://www.michanikos.gr/downloads.php?do=file&id=547

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Επειδή το ποστ είναι κάπως παλιό και το λινκ δεν δουλεύει κιόλας στον προϋπολογισμό τιμές βάζουμε από το κεφάλι μας ότι μας φωτίσει ο θεός;;;;; και ποιο το νόημα του ποϋπολογισμού αφού έχουν απελευθερωθεί οι αμοιβές;;;

 

(μου ζήτησαν προϋπολογισμό για εισροών εκροών δύο νέες αντλίες και το σύστημα διακοπής των αντλιών)

 

Για το εισροών εκροών βρήκα τιμές από ένα πρόγραμμα επιδότησης πόσο περίπου κυμαίνεται για τις αντλίες είναι μεταχειρισμένες και θα τις βάλω εντελώς στην τύχη 1000 euro την μία για το σύστημα διακοπής όμως δεν έχω ίδεά.

 

Καμία βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.