Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ερώτηση εργοταξιάρχη


 

Recommended Posts

Καταρχήν ενισχύσεις τέτοιου τύπου είναι σύνθετες και δεν νοείται εκπόνηση μελέτης εάν δεν γνωρίζουμε τι πρέπει να ενισχύσουμε δηλ. την πραγματική κατάσταση( αποκάλυψη υφιστάμενης θεμελίωσης - αποτύπωση υφιστάμενου φέροντος οργανισμού)

Σε κάθε περίπτωση το απρόβλεπτο συμβαδίζει με το επάγγελμά μας αν και ο στόχος μας είναι το τιμόνι να βρίσκεται πάντα σε εμάς.

Για να είσαι καλυμμένος πρέπει σε κάθε αλλαγή των εγκεκριμμένων σχεδίων να ζητάς την καταγραφή στο Ημερολόγιο του έργου με την υπογραφή του αρμοδίου και τροποποίηση της μελέτης.

Επίσης από ότι κατάλαβα πρέπει να ερευνήσεις τις αρμοδιότητες του καθενός (Καθήκοντα- Υποχρεώσεις).

Τα παραπάνω μπορείς να τα δεις από το Σ.Α.Υ του έργου

Επίσης ότι αλλαγές γίνουν πρέπει να ενταχθούν και στο Φ.Α.Υ του έργου.

Μην κρατάς το άγχος για τον εαυτό σου.

Μίλησε με τον Συνάδελφο και είμαι σίγουρος ότι θα σε καταλάβει και θα σε βοηθήσει.

Όλα αυτά είναι εμπειρείες

Link to comment
Share on other sites

Η κατάσταση του φίλου, κατά την γνώμη μου είναι επίφοβη!

 

Νομίζω ότι δεν πρέπει σε καμιά περίπτωση δεν πρέπει να φαίνεται το όνομα του πουθενά, να φροντίσει να πάρει τα λεφτά του μέχρι τώρα και να την κοπανίσει

...και συμφωνώ με τον ΑΡΗΣ ΧΑΝΙΑ για την απάντηση αν σκάσει μύτη κανένας έλεγχος

Προσοχή την ευθύνη ασφαλείας την έχει ο μηχανικός που είναι παρών στο έργο

Αν δεν υπογράφεις μελέτες άσε να φοβάται για μελλοντικές "πτώσεις" αυτός που υπογράφει.

Εσύ πρέπει να προσέχεις τα μέτρα ασφαλείας των εργαζομένων. Αν γίνει ατύχημα (χτύπα ξύλο) τρέχεις και δεν φτάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Η κατάσταση του φίλου, κατά την γνώμη μου είναι επίφοβη!

 

Νομίζω ότι δεν πρέπει σε καμιά περίπτωση δεν πρέπει να φαίνεται το όνομα του πουθενά, να φροντίσει να πάρει τα λεφτά του μέχρι τώρα και να την κοπανίσει

...και συμφωνώ με τον ΑΡΗΣ ΧΑΝΙΑ για την απάντηση αν σκάσει μύτη κανένας έλεγχος

Προσοχή την ευθύνη ασφαλείας την έχει ο μηχανικός που είναι παρών στο έργο

Αν δεν υπογράφεις μελέτες άσε να φοβάται για μελλοντικές "πτώσεις" αυτός που υπογράφει.

Εσύ πρέπει να προσέχεις τα μέτρα ασφαλείας των εργαζομένων. Αν γίνει ατύχημα (χτύπα ξύλο) τρέχεις και δεν φτάνεις.

 

Επιτέλους!

Είχα αρχίσει να πιστεύω ότι εγώ είμαι η περίεργη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Προτείνω να προσπαθήσεις να απεμπλακής από την συγκεκριμένη περίπτωση (ακραία λύση) αναζητώντας μια άλλη δουλειά, παρόλα αυτά όμως παρόμοια προβλήματα θα τα έχεις όπου και να πάς. Απλά να προσπαθείς να κάνεις την δουλειά σου οσο το δυαντόν καλύτερα εφαρμόζοντάς κανονισμούς (στο μέγιστο δυαντό) έτσι ώστε τουλάχιστον να μην έχεςι προβλήματα στα στατικά.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.