Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απαιτούμενο πλάτος δρόμου


VISTA

Recommended Posts

-Ποιος ξέρει να μου δώσει τα φώτα του για το τι πλάτος δρόμου απαιτείται για πρόσβαση σε γήπεδο εκτός σχεδίου για εγκατάσταση 100KW. ξέρω ότι μπορεί να είναι αγροτικός ασφαλτοστρωμένος ή μη.

-χρειάζεται βεβαίωση από κοινότητα ή δήμο για τον χαρακτηρισμό του δρόμου και το πλάτος??

-εάν στο γήπεδο η πρόσβαση γίνεται μέσα από κάποιο άλλο γήπεδο μπορεί να γίνει εγκατάσταση??

-και τέλος έχω ένα εκτός σχεδίου γήπεδο 6.300μ2 αλλά περνάει από την μέση του αγροτικός δρόμος πλάτους 2μ και το χωρίζει σε δύο τμήματα (3.000 και 3.300 μ2). Το συμβόλαιο το αναφέρει σαν ένα ενιαίο. Τι ισχύει γι' αυτή την περίπτωση.

Όσοι πιστοί προσέλθετε για βοήθεια.:)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε την καινούργια ΚΥΑ που δημοσιεύτηκε την περασμένη εβδομάδα.

 

Υπάρχει θέμα στο φόρουμ για την εγκατάσταση των φ/β για στα εκτός σχεδίου.

 

- Βασικά δε σε ενδιαφέρει η αρτιότηατα και η οικοδομησιμότητα οπότε θα έλεγα ότι το πλάτος του δρόμου δεν πρέπει να είναι κριτήριο για την ΕΕΜΚ.

- Για την πρόσβαση μέσω άλλου γηπέδου, όταν η δουλεία είναι ξεκάθαρη δεν έχεις πρόβλημα.

- Στα 6 στρ. πάλι τα πράγματα είναι πιο απλά λόγω της καινούργιας ΚΥΑ.

Link to comment
Share on other sites

η δουλεία σαν νομοθετική πράξη έχει καταργηθεί εδώ και αρκετά χρόνια, όσα για τα εκτός σχεδίου διάβασα όλα τα σχετικά αλλά δεν υπάρχει κάτι σχετικό με αυτά που ρωτάω. Είμαι πολύ καινούρια στο site. Έκανα εγγραφή πριν από μερικές ώρες και ενημερώνομαι από εκείνη την στιγμή αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.