Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΚΕΝΑΚ – Παραδείγματα ενεργειακών μελετών - Σεμινάριο


pbark

Recommended Posts

Παιδιά μήπως μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τις σχέσεις υπολογισμού για την αναγωγή της υπολογιζόμενης τελικής κατανάλωσης καυσίμου σε πρωτογενή ενέργεια και τους αντίστοιχα εκλυόμενους ρύπους σε kgCO2/έτος/m2;

Μελετώντας το παράδειγμα του ΤΕΕ (σε μορφή pdf) σε σχέση με τον πίνακα 1.2 της ΤΟΤΕΕ 20701-1/2010 της παραγρ. 1.2 (σελ. 13) δεν μπορώ π.χ. να καταλάβω πως εξάγει τα αποτελέσματα των πινάκων 7.4 & 7.5 (σελ. 59 & 60).

post-22651-13188725017_thumb.jpg

post-22651-131887250703_thumb.jpg

post-22651-131887250711_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά μήπως μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τις σχέσεις υπολογισμού για την αναγωγή της υπολογιζόμενης τελικής κατανάλωσης καυσίμου σε πρωτογενή ενέργεια και τους αντίστοιχα εκλυόμενους ρύπους σε kgCO2/έτος/m2;

Μελετώντας το παράδειγμα του ΤΕΕ (σε μορφή pdf) σε σχέση με τον πίνακα 1.2 της ΤΟΤΕΕ 20701-1/2010 της παραγρ. 1.2 (σελ. 13) δεν μπορώ π.χ. να καταλάβω πως εξάγει τα αποτελέσματα των πινάκων 7.4 & 7.5 (σελ. 59 & 60).

 

Προσπαθώ να κατεβάσω το παράδειγμα από το σιτε του ΤΕΕ (http://portal.tee.gr/portal/page/portal/SCIENTIFIC_WORK/GR_ENERGEIAS/kenak) αλλά ανοίγωντας τα pdf μου βγάζει συνέχεια μήνυμα λάθους "there was an error opening this document, bad encrypt dictionary". Έχει κανείς καμμιά ιδέα για το πως ανοίγει??? !!!!

Link to comment
Share on other sites

EfyD καλημέρα. Ποιά έκδοση του Acrobat Reader χρησιμοποιείς; Αυτά τα pdf αρχεία είναι δημιουργημένα με Adobe Acrobat Pro 9.0.0, οπότε εάν χρησιμοποιείς παλιότερη έκδοση από την 7.0 μάλλον δεν μπορεί να κάνει αποκρυπτογράφηση. Κατέβασε και εγκατέστησε τη τελευταία έκδοση Adobe Reader 9.4 και νομίζω πως θα λυθεί το πρόβλημα.

post-22651-131887251317_thumb.jpg

post-22651-131887251325_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

τελικά έχω την έκδοση acrobat 6.0...έτσι μάλλον θα φταίει αυτό...ευχαριστώ...

 

σχετικά με την ερώτηση σου δεν έχω καταφέρει ακόμα να δω το συγκεκριμένο παράδειγμα.

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.