Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενώσεις οπλισμών


 

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 123
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν ποτέ πιστοποιηθούν συνεργεία μπετατζήδων και σιδεράδων, που εύχομαι ολόψυχα να γίνει μαι μέρα, θα ζητήσουν κι αυτοί επαγγελματικά δικαιώματα για μικρές τουλάχιστον κατασκευές, μέχρι διώροφα, ίσως μόνο για επίβλεψη, βασιζόμενοι στην εμπειρία τους.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δίνουν ISO στις μάντρες ???? Οποιος δεν πιστοποιεί τις προδιαγραφές (αγκυρώσεις, μήκη παραθέσεων, μήκη αναμονών κ.τ.λ.) να κλείνει !!!

Ο κάθε μπακαλόγατος έγινε και σιδεράς !!! Που αν του πεις για τύμπανα θα σου φέρει το ντέφι από τα μπουζούκια που ήτανε προχτές !!!

Link to comment
Share on other sites

αρη σου δουλευουν τυμπανα 20Φ?

 

ότι θέλουν μου δουλεύουν sundance. Για αυτό σπάνια θα δεις σε ξυλότυπους μου αγκύρωση κάτω από 50 εκ

Link to comment
Share on other sites

Έτσι μπράβο Αρη ένας μηχανικός πρέπει να προβλέπει και τη γίνεται στο εργοτάξιο και να προσπαθεί να δίνει την λύση που και για αυτόν είναι σωστή αλλά και για την ασφάλεια της κατασκευής .Σκέφτηκες πάρα πολύ σωστά για της αγκύρωσης σου κάτι που ομολογώ τουλάχιστον εδώ που είμαι εγώ λίγοι κάνουν.Δέστε λίγο την φότο αυτην και πές τε μου τα σχόλια σας. Το σιδέρωμα έγινε απο εμένα μαζί με 2 βοηθούς που έχω.Στην 1 φότο δείτε λίγο την αγκύρωση του κάτω οπλισμού.

post-4716-131887211922_thumb.jpg

post-4716-131887212087_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ωραία βρε mastorako αλλά είναι πολύ κοντινές, έχουν πολύ φως και προσωπικά δυσκολεύομαι...

Link to comment
Share on other sites

πάντως οι μάντρες ελέγχονται από το ΚΕΔΕ, όπως μας είχε πει ο κ. Μουγιάκος αλλά φανταστείτε ένα ΚΕΔΕ για όλη την Ελλάδα... Βέβαια δεν ξέρω τι γίνεται σε περίπτωση καταγγελίας...

Link to comment
Share on other sites

ελέγχονται τα σίδερα στα τελωνία και στα εργοστάσια.

Για την ποιότητα.

Οι μάντρες όμως?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά...κανείς δεν ελέγχει τις μάντρες κα ιτις προδιαγραφές που πρέπει να τηρούν. (αγκυρώσεις, μήκη παραθέσεων, μήκη αναμονών, προστασία σιδήρων ,εξοπλισμός, ασφάλεια, κ.τ.λ.)

Εδώ είναι Ελλαδιστάν !!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.