Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενώσεις οπλισμών


 

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 123
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δηλαδη συναδελφοι αν πατε με λεπτομερη σχεδια των καμπυλων αγκιστρων στη μαντρα δεν σας τα διαμορφωνουν?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανονισμός λειτουργίας μάντρας;;; Ποια μηχανιματα πρέπει να έχει ώστε να καλύπτει τον ΕΚΟΣ; Υπάρχει κανένας έλεγχος;;;; Εγώ όσες μάντρες έχω δει μόνο κόφτες και έναν ψωροκουρμαδόρο έχουνε ο οποίος όχι τύμπανα δεν έχει, αλλά τραυματίζει τόσο το σίδερο στην καμπύλη που το βλέπεις και λυπάσαι...

Φυσικά και υπάρχει περίπτωση μη μόρφωσης άγκιστρων. Εσύ τι γνώμη έχεις sindance;

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω.μαλλον στην επομενη κατασκευη θα ειναι δικη μου αρμοδιοτητα το συγκεκριμενο κομματι οποτε τοτε θα δειξει...

 

θα παω στη μαντρα και ελπιζω να τη βρω την ακρη.

Link to comment
Share on other sites

μεγάλο πρόβλημα τα τύμπανα..

 

Μιλάμε ότι έχουν καταντήσει τα τύμπανα του πολέμου , όχι αστεία.

 

sundance , οι περισσότεροι θα χρησιμοποιήσουν 1 τύμπανο για όλα. Ξέρεις γιατί ? Γιατί βαριούνται να αλλάξουν το τύμπανο. Οι ίδιοι το λένε.

 

Να δείς κάμψη όχι 90 αλλά 45 μοιρών !! και μετά άλλα 15 cm για αγκύρωση. Αυτό ειδικά αν είναι κάτω σίδερα δοκού σε "φορτωμένο" κόμβο μπορεί και να σε ξεγελάσει και να μην το πάρεις χαμπάρι.

 

Ασε που καμμιά φορά θα αναρωτηθείς , "τώρα αυτό είναι τελείως ίσιο ή με ξεγελάνε τα μάτια μου ?".

 

Υπάρχει κανονισμός λειτουργίας μάντρας ?

:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν μάντρες που έχουν κατάλληλο μηχάνημα διαμόρφωσης, και άλλες όπως αυτές που περιγράφει ο acnt. Και στις 2 θέλει πολύ κόπο για να γίνουν σωστά τα τύμπανα. Θέλει προσωπική συννενόηση με την μάντρα και πάλι δεν γίνονται τα πάντα όπως πρέπει

Link to comment
Share on other sites

avgoust γελάς (κι εγω μαζί σου) αλλά δεν θα έπρεπε να υπάρχει;;;; Πως πας και δίνεις σίδερα μορφοποιημένα όταν δεν έχεις τα κατάλληλα εργαλία;

Αρη, άπ'ότι έχω καταλάβει είσαι σούπερ-τυχερός διότι έχεις βρεί σωστούς επαγγελματίες για τις δουλειές σου... Φτου-φτού και σκόρδα!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.