Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διαφορά αμοιβής μελέτης κατά τον έλεγχο φορολογικών


Recommended Posts

Συνάδελφοι καλησπέρα, να ρωτήσω κάτι...

 

Έχω καταθέσει την αμοιβής μελέτης για μια ισόγεια κατοικία και από το έλεγχο των φορολογικών, προκύπτει μια διαφορά 50 ευρώ(απαιτούνται επιπλέον 50 ευρώ) ...Σε αυτή την περίπτωση την κάνω;Εγώ σκέφτηκα να καταθέσω με το έντυπο αμοιβών επιπλέον 50 ευρώ και να γράψω πάνω ότι πρόκειται για την διαφορά που προκύπτει από τον έλεγχο των φορολογικών...

Μπορεί και να το σκέφτομαι λάθος, οπότε θα ήθελα την γνώμη κάποιου πιο έμπειρου...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλά εδω...

Λες έχω καταθέσει την αμοιβή μελέτης ... και πιο κάτω... σκέφτηκα να καταθέσω με το έντυπο αμοιβών επιπλέον 50 € και να γράψω επάνω...

Τελικά έχεις καταθέσει στην ΕΤΕ ένα ποσόν που υπολείπεται κατά 50 € της αμοιβής ή όχι;

 

Αν όχι καλλίτερα να ξαναστείλεις το έργο στο ΤΕΕ για να πάρεις νέα εντολή πληρωμής...

Link to comment
Share on other sites

Σωστά το σκέφτεσαι, μόνο που θα χρειαστείς εντολή πληρωμής από το ΤΕΕ. Θα κάνεις πάλι των υπολογισμό των αμοιβών, σωστά αυτή τη φορά και θα υποβάλλεις το έργο κανονικά. Έπειτα, θα στείλεις στο ΤΕΕ ένα fax στο οποίο θα αναφέρεις τον παλιό Α/Α του έργου, τον καινούριο και θα συμβεριλάβεις και αντίγραφο του καταθετηρίου στην ΕΤΕ. Αυτοί θα υπολογίσουν τη διαφορά και θα σου στείλουν εντολή πληρωμής.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.