Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άδεια μικρής κλίμακας για επιχρίσματα και κουφώματα


Recommended Posts

Καλημέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω, αν για μια άδεια μικρής κλίμακας για εσωτερικά και εξωτερικά επιχρίσματα (χωρίς ικριώματα) και αλλάγή κουφωμάτων, απαιτείται να αναφέρω αναλυτικά τις εργασίες και τα τετραγωνικά μέτρα. Υπάρχει καμία τεχνική έκθεση διαθέσιμη;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα και εγώ έχω μία παρόμοια άδεια ανακαίνισης αλλά είμαι νέος μηχανικός και δεν γνωρίζω πως πρέπει να είναι η τεχνική έκθεση και αν χρειάζεται και παρουσίαση προυπολογισμού. Αν μπορεί καποιος να βοηθησει.

Link to comment
Share on other sites

αναλυτικά εγώ δεν έχει χρειαστεί να τα παρουσιάσω, αλλά σίγουρα απαιτούνται όψεις, κάτοψη.μέχρι και ΕΠΑΕ πέρασε..

 

Δεν απαιτείται σε καμία περίπτωση παρουσίαση προϋπολογισμού. Αφού δεν γίνεται καν μελέτη.

Οσο για τα σχέδια, μου λές - καλύτερα με pm - αν θές, τί έκανες;

Δηλ. πήγες πολεοδομία, πήρες φάκελο, έκανες νέα σχέδια, πέρασε ΕΠΑΕ... και πόσα ζήτησες / πήρες;;; Επαναλαμβάνω με pm για ευνόητους λόγους...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πάντως και μένα μου ζήτησαν πρώτη φορά τεχνική έκθεση των εργασιών που θα κάνω και να τους αναφέρω σε καθε περιπτωση αν αλλαζω π.χ. κουφώματα με τι θα τα αντικαταστήσω.αν κάποιος εχει κάποιο υποδειγμα ας το ανεβάσει γιατι δυστυχώς στα downloads δεν βρήκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Καλησπέρα,

θα κάνω ανακάινηση σε διαμέρισμα που βρίσκεται σε κτίριο προ του 55 (μάλιστα στην πυρίκαυστη ζώνη Θεσσαλονίκης) Μεταξύ άλλων θα γίνουν ελαιοχρωματισμοί και εξωτερικα -χωρις ικριώματα- και αλλαγή κουφωμάτων...

1.θέλει άδεια μικρής κλίμακας σιγουρα??? υποθέτω ναι λόγω αλλγής κουφωμάτων

2. Πρέπει να περάσει ΕΠΑΕ πριν???

 

ευχαριστώ εκ των πρωτέρων

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.