Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμφισβήτηση επιλογής σχολής


Recommended Posts

Και Δευτέρα Παρουσία να γίνει αυτοί δεν είναι Μηχανολόγοι.

Ούτε στα πιο απατηλά τους όνειρα...

 

Αχ μη μου το κανεις αυτο, πάλι με μένα θα τα βάλει ο Βαγγέλης...

 

Εγώ υποτάχτηκα στην ανωτερότητα των ΜΠΔ και ομολόγησα ότι είναι Μηχανολόγοι... Έσκυψα το κεφάλι ευλαβικά και είπα αυτό που θέλουν όλοι οι ΜΠΔ να ακούσουν από μια τρελή υστερικιά κομπλεξικιά σαν και μένα...

 

Τώρα που πλέον μπορώ να έχω την εκτίμηση του Βαγγέλη, βάζεις άλλες φυτιλιές? Πάλι σε μένα θα ξεσπάσει...

 

(Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα)

Link to comment
Share on other sites

παιδια στην Ελλαδα ζειτε...εδω το μονο που εχει σημασια ειναι τι εχεις δικαιωμα να υπογραφεις και οχι το τι στην ουσια εισαι...απο την στιγμη που εχω πληρη δικαιωματα ως Μηχανολογος Μηχανικος ειλικρινα σας λεω πως δεν μου καιγεται καρφακι τι στην ουσια ειμαι.

Link to comment
Share on other sites

Και Δευτέρα Παρουσία να γίνει αυτοί δεν είναι Μηχανολόγοι.

Ούτε στα πιο απατηλά τους όνειρα...

Ένας μηχανολόγος να το πεί αυτό...το ξεφτιλίσαμε και αυτό το θέμα...αλλά εσείς οι πολιτικοί μηχανικοί τα ξέρετε όλα.

 

Και πάλι επιχειρήματα δε βλέπω...Θοδωρή, ανορθόδοξη αλλά αποστομωτική απάντηση.Πολύ τη ζηλεύω αυτή την ευθύτητα.

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να σου πω αν υπάρχει πρόβλημα με τη σχολή και ποιό είναι αυτό, πάντως αν χαρακτηρίζοντας "κομπιουτεράκηδες" τους συμφοιτητές σου, σημαίνει μια "απέχθεια" προς τους υπολογιστές, θα έλεγα ότι δεν σου ταιριάζει όχι μόνο η συγκεκριμένη σχολή, αλλά γενικά το Πολυτεχνείο. Οι υπολογιστές είναι βασικό εργαλείο δουλειάς κάθε Μηχανικού.

 

Βασικά δεν το διατύπωσα σωστά..Δεν έχω πρόβλημα με τους υπολογιστές απλά με κάποια άτομα που το "παίζουν" ότι είναι μάστερ στους υπολογιστές γιατί κάνουν σαν ήρθαν να διδάξουν παρά να διδαχθούν κοροιδεύοντας τους υπόλοιπους.Αν και δεν ξέρω αν ακούγετε καλό, αστείο και χαζό αλλά τους (υπολογιστές) φοβάμαι λίγο γιατί έχω χαλάσει πολλούς και έμπλεκα έχοντας πάντα άσχημα ξεμπερδέματα.Επιπλέον δεν είμαι καλός γνώστης του υπολογιστή αλλά προσπαθώ να το μαθώ(πάντα από την άποψη να ξέρω σαν ψαγμένο άτομο με τους υπολογιστές).Άλλωστε για αυτό είναι και το πολυτεχνείο για να μας μάθει κάποια πράγματα αλλά και να μας μάθει να σκεφτόμαστε.Δεν αντιλέγω πως οι υπολογιστές δεν είναι βασικό εργαλείο για τους μηχανικούς σε καμία περίπτωση,θα ήταν μεγάλη ανοησία από μέρος μου να το το υποστηρίξω.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν το διατύπωσα σωστά..Δεν έχω πρόβλημα με τους υπολογιστές απλά με κάποια άτομα που το "παίζουν" ότι είναι μάστερ στους υπολογιστές γιατί κάνουν σαν ήρθαν να διδάξουν παρά να διδαχθούν κοροιδεύοντας τους υπόλοιπους.

 

Τέτοιους θα συναντήσεις πολλούς... Ξερόλες που νομίζουν ότι ξέρουν τα πάντα... Αλλά μη μπαίνεις σε συγκρίσεις με το τι ειναι οι άλλοι... Ψάξου, δες τι σου ταιριάζει και αναλόγως πράξε...

 

Για ακόμη μία φορά όμως θα σου πω μπράβο, γιατί βλέπω ένα νέο παιδί να ψάχνεται χωρίς τυπολατρεία, κυνισμός και δόση λαμογιάς πάνω του... Μπράβο σου αγόρι μου...

Link to comment
Share on other sites

GiorgoV μαζεψε τα και φυγε το συντομοτερο δυνατον...καθε μερα που περναει πεφτεις ολο και πιο βαθεια στον βουρκο. Σκεψου αυτα που σου ειπα στο πρωτο μου μηνυμα μονο.

Link to comment
Share on other sites

Βρε Θοδωρή, τι είχαν τα Χανιά και δε σου άρεσαν? Μια χαρά μαγαζιά έχει, και κοινωνική ζωή, και ωραίες κοπέλες είναι οι ντόπιες? Γιατί τέτοια απέχθεια για τα Χανιά?

 

Παρατήρηση: Μην κάνετε άσκοπη παράθεση ολόκληρου του αμέσως προηγούμενου μηνύματος, για λόγους οικονομίας του Φόρουμ.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής!

Ευχαριστώ, ilias

Link to comment
Share on other sites

spgirl ας μην ανοιξουμε τωρα αυτο το θεμα. Το οτι οσοι περασαν απο φοιτητες στα Χανια μιλανε με τα χειροτερα λογια δεν ειναι τυχαιο.

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιους θα συναντήσεις πολλούς... Ξερόλες που νομίζουν ότι ξέρουν τα πάντα... Αλλά μη μπαίνεις σε συγκρίσεις με το τι ειναι οι άλλοι... Ψάξου, δες τι σου ταιριάζει και αναλόγως πράξε...

 

Για ακόμη μία φορά όμως θα σου πω μπράβο, γιατί βλέπω ένα νέο παιδί να ψάχνεται χωρίς τυπολατρεία, κυνισμός και δόση λαμογιάς πάνω του... Μπράβο σου αγόρι μου...

 

Λαμογιά χρειάζεται παντού μεγάλε...σε οποιαδήποτε δουλειά αν πας είτε με τον αέρα του σίγουρου, είτε βασιζόμενος μόνο στις γνώσεις σου είσαι ΧΑΜΕΝΟΣ.Ο μηχανικός είναι ανάμεσα στον επιστήμονα και στον επαγγελματία.

 

Όσο για αυτούς που θάβουν τους ΜΠΔ ένα πράγμα έχω να πω.Ντροπή σας.Όλο το κράτος έχει αποφασίσει, έχει εξομοιώσει, και έχει αποφανθεί επι του ζητήματος.Το να αντιστέκονται σθεναρά κάποιοι είναι απλά δείγμα ανωριμότητας και σίγουρα παραπληροφόρησης...Η προπαγάνδα που θέλετε να κάνετε δεν περνάει πια...

 

 

Προς τους φοιτητές: να ξέρετε πως στην αγορά εργασίας υπάρχουν πολλές μορφές προκατάληψης(για αυτό ανέφερα πως χρειάζεται και ένα δείγμα επαγγελματισμού).Ο ηλεκτρολόγος τα έχει με το μηχανολόγο, και ο πολιτικός με όλους τους άλλους.Γνωρίζω ένα πολιτικο μηχανικό, που επειδή είναι κρητικός, θέλει μόνο ΜΠΔ για τα Η/Μ...είναι αστεία η προκατάληψη που υπάρχει, η αγορά εργασίας είναι ένας συνεχής πόλεμος που μόνο οι ικανοί επιβιώνουν.

 

 

Απο τα Χανιά μην περιμένετε και πολλά πράγματα...οι τάφοι των βενιζέλων αξίζουν, άντε και το censo...εμείς συνήθως μαζευόμασταν σε κάνα σπίτι και μαγειρεύαμε ή παραγγέλναμε και βλέπαμε καμιά ταινία...δυστυχώς τα αγόρια θα δεινοπαθήσουν...υπάρχουν λίγα κορίτσια και το ένα χειρότερο απο το άλλο...

 

Το Ρέθυμνο είναι κοντά βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

spgirl ας μην ανοιξουμε τωρα αυτο το θεμα. Το οτι οσοι περασαν απο φοιτητες στα Χανια μιλανε με τα χειροτερα λογια δεν ειναι τυχαιο.

 

Και γω στα Χανιά είμαι και κάνω το Master και μια χαρά περνάω...

 

Λαμογιά χρειάζεται παντού μεγάλε...σε οποιαδήποτε δουλειά αν πας είτε με τον αέρα του σίγουρου, είτε βασιζόμενος μόνο στις γνώσεις σου είσαι ΧΑΜΕΝΟΣ.Ο μηχανικός είναι ανάμεσα στον επιστήμονα και στον επαγγελματία.

 

Κατά τη γνώμη σου δηλαδή δε πρέπει οι νέοι να διαφέρουν από τους παλιούς αλλά να συνεχίσουν την αρρωστημένη κατάσταση που μας έφερε στο Μνημόνιο? Μπράβο...

 

Όσο για αυτούς που θάβουν τους ΜΠΔ ένα πράγμα έχω να πω.Ντροπή σας.Όλο το κράτος έχει αποφασίσει, έχει εξομοιώσει, και έχει αποφανθεί επι του ζητήματος.Το να αντιστέκονται σθεναρά κάποιοι είναι απλά δείγμα ανωριμότητας και σίγουρα παραπληροφόρησης...Η προπαγάνδα που θέλετε να κάνετε δεν περνάει πια...

 

Μου αρέσει ο τρόπος σκέψης σας... Δηλαδή όποιος διαφωνεί με σας κάνει προπαγάνδα, είναι προκατελλειμένος, κομπλεξικός κτλ κτλ... Πολύ ωραία...

 

 

Ο ηλεκτρολόγος τα έχει με το μηχανολόγο, και ο πολιτικός με όλους τους άλλους.Γνωρίζω ένα πολιτικο μηχανικό, που επειδή είναι κρητικός, θέλει μόνο ΜΠΔ για τα Η/Μ...είναι αστεία η προκατάληψη που υπάρχει, η αγορά εργασίας είναι ένας συνεχής πόλεμος που μόνο οι ικανοί επιβιώνουν.

 

Εγώ είμαι κομπλεξικιά μόνο με τους ΜΠΔ, με όλους τους άλλους δε έχω πρόβλημα (Χαχαχαχαχαχα)

 

Απο τα Χανιά μην περιμένετε και πολλά πράγματα...οι τάφοι των βενιζέλων αξίζουν, άντε και το censo...εμείς συνήθως μαζευόμασταν σε κάνα σπίτι και μαγειρεύαμε ή παραγγέλναμε και βλέπαμε καμιά ταινία...δυστυχώς τα αγόρια θα δεινοπαθήσουν...υπάρχουν λίγα κορίτσια και το ένα χειρότερο απο το άλλο... Το Ρέθυμνο είναι κοντά βέβαια...

 

Πωπω... Σιγά καλέ... Μια χαρά κορίτσια υπάρχουν, μια χαρά μαγαζιά...

 

Γιώργο, πήγαινε Ρέθυμνο... Χαχαχαχαχα...

 

 

Παρατήρηση: Μην κάνετε διαδοχικές δημοσιεύσεις. Για να πραγματοποιήσετε οποιαδήποτε αλλαγή στο περιεχόμενο του κειμένου ή για να συμπληρώσετε το μήνυμα που δημοσιεύσατε, χρησιμοποιείστε την εντολή "Edit".

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής!

Ευχαριστώ,ilias

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.