Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα με θυροτηλέφωνα


panagism9

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 51
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αληθινή ιστορία από έλεγχο θυροτηλεφώνου.

 

Ο βοηθός στην είσοδο πολυκατοικίας, ο ηλ/γος σε διαμέρισμα του 4ου ορόφου και γίνεται ο εξής διάλογος:

 

Ηλ/γος:Έλα με ακούς;

 

Βοηθός:Από τη σκάλα σε ακούω απ΄το τηλέφωνο όχι...

Link to comment
Share on other sites

Πέρναγα ενα utp μέσα απο το σπιράλ στις σκάλες όπου πέρναγαν τα καλώδια του θυροτηλεφώνου της πολυκατοικίας και εκείνη την ώρα πέρασε απο μπροστά μου ο ιδιοκτήτης του διαμερίσματος οπού εκτελούσα τις εργασίες.Βάζω λίγο AVA στο utp ώστε να γλιστράει το καλώδιο για να περάσει πιο εύκολα και εκείνη την στιγμή...

-μας λέει ο πελάτης στα σοβαρά

-μπράβο ρε παιδια ...εσείς είστε ηλεκτρολόγοι που πλένεται τα καλώδια πριν τα περάσετε όχι σαν μερικούς μερικούς μαλ.....ες πού δεν κάνουν σωστή δουλεία..:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ΤΟ 90 ΤΟΙΣ ΕΚΑΤΟ ΣΕ ΜΙΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΘΥΡΟΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΘΑΡΕΣ ΚΑΛΟΔΙΩΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΞΕΧΩΡΗΣΕΙΣ ΜΙΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΡΟΙΟΝΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΠΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Στο σχέδιο της εικόνας, θέλω να μου πείτε σχετικά με τον φωτισμό.Σύνφωνα με το σχέδιο ο φωτισμός είμαι μόνιμος?Δηλαδή η λάμπα είναι αναμένη μέρα νύχτα?

 

http://s15.postimage.org/ctdr0cj7v/75981181.jpg

Edited by panagism9
Link to comment
Share on other sites

εσύ μας δείχνεις ένα σχέδιο το οποίο δείχνει ένα φωτισμό, αλλά δεν αναφέρει αυτός ο φωτισμός σε τη αποσκοπεί , αυτό θα μας το πει το datasheet του θυροτηλεφώνου, ανέβασετο , ενδεχομένως να είναι ο φωτισμός της μπουτονιέρας πράγμα που σημαίνει ότι θα δουλεύει μέρα – νύκτα

Link to comment
Share on other sites

Δείχνω το σχέδιο το οποίο είχε μέσα το κιτ των θυροτηλεφώνων για τις συνδέσεις.Ναι είναι της μπουτονιέρας.Σύμφωνα με το σχέδιο δεν αποκόπτει πουθενά οπότε και δουλέυει νύχτα μέρα.Η ερώτηση μου είναι, έτσι πρέπει να είναι?να δουλεύει μόνιμα?

Link to comment
Share on other sites

έτσι πρέπει να είναι?να δουλεύει μόνιμα?

 

Ναι, αλλιώς θα έπρεπε να ενεργοποιείτε με φωτοκύτταρο..κλπ..κλπ......

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.