Μετάβαση στο περιεχόμενο

Στάδια αδειοδότησης αγροτών


petsis

Recommended Posts

ΕΠΟ εχουμε παρει την απαλλαγη.Αρα ειμαι για δεσμυε τωρα.Χρειαζεται εναξη ή μεταβολη στην εφορια ε?

Συνεχιζω με δασαρχειο ,αρχαιολογια και ΓΥΠ(δεν ειχε παρει).Και αφηνω τελευταια την μικρης κλιμακας?

 

Αν θες τη γνώμη μου, δασαρχειο και ΔΕΣΜΗΕ τρέξτα παράλληλα. Για το ΔΕΣΜΗΕ ναι το μονο που σου μένει ειναι η εναρξη στην εφορία συν όσα γραφει ο ΔΕΣΜΗΕ στο σάιτ. Μετά ασχολησου με ΓΥΠ, max σε 1-1,5 μηνα (μπορει να λέω και πολυ) θα έχεις πάρει τη βεβαιωση .

Τελος τη μικρή επειδη σε 6 μήνες αποκλειεται να μπορεσεις να υλοποιησεις το έργο ,μην τη βιάζεσαι. ΟΜΩΣ αφου έχεις μαζέψει τα χαρτιά, παρουσίασε τα στην πολεοδομία και δες μηπως χρειάζεται κάτι επιπλέον ή σου έχει ξεφυγει κάποια λεπτομέρεια, την οποια δεν μπορώ να φανταστώ τωρα, αλλά λέμε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 63
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συναδελφοι,να ρωτησω το εξης:Οταν ο ΔΕΣΜΗΕ ζηταει ''Δεσμευτική Προσφορά Όρων Σύνδεσης από τη ΔΕΗ'' θελει απλα το χαρτι που εχω παρει απο ΔΕΗ με θεμα ''Διατυπωση ορων συνδεσης? Δεν θα επρεπε να εχω καταλαβαλει τα χρηματα για την συνδεση με το Δικτυο ??

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θέλει το χαρτί από τη ΔΕΗ που σου λέει πόσα πρέπει να πληρώσεις για να σε συνδέσει.

Την πληρωμή και την υπογραφή της σύμβασης με τη ΔΕΗ πρέπει να την έχεις ολοκληρώσει πριν σε καλέσει ο ΔΕΣΜΗΕ για να υπογράψεις μαζί του.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θέλει το χαρτί από τη ΔΕΗ που σου λέει πόσα πρέπει να πληρώσεις για να σε συνδέσει.

Την πληρωμή και την υπογραφή της σύμβασης με τη ΔΕΗ πρέπει να την έχεις ολοκληρώσει πριν σε καλέσει ο ΔΕΣΜΗΕ για να υπογράψεις μαζί του.

To τελευταίο που το έχεις δει?

Link to comment
Share on other sites

To τελευταίο που το έχεις δει?

 

Ισχύει στην περίπτωση που ο ΔΕΣΜΗΕ σε καλέσει έξι μήνες μετά από την προσφορά σύνδεσης που σου έχει κάνει η ΔΕΗ.

Link to comment
Share on other sites

Μα η πληρωμή των όρων σύνδεσης και η υπογραφή με τη ΔΕΗ είναι προϋπόθεση για να υπογράψεις με τον ΔΕΣΜΗΕ. Νόμιζα ότι είναι γνωστό/προφανές...

Link to comment
Share on other sites

Όταν έρθει η ώρα να εξετάσει ο ΔΕΣΜΗΕ τον φάκελο, αν έχουν περάσει 6 μήνες από την προσφορά σύνδεσης της ΔΕΗ για να εξετάσει το φάκελο ο ΔΕΣΜΗΕ πρέπει να πληρωθεί η ΔΕΗ. Με λίγα λόγια η προσφορά σύνδεσης της ΔΕΗ έχει 6 μήνες διάρκεια αλλιώς πρέπει να τον πληρώσεις, δεν δέχεται δηλαδή ο ΔΕΣΜΗΕ σαν δικαιολογητικό την προσφορά σύνδεσης

Link to comment
Share on other sites

πριν απο κάποιους μήνες ήταν υποχρεωτικό για να καταθέσεις ΔΕΣΜΗΕ να έχεις υπογράψει σύμβαση σύνδεση άρα να είχες πληρώσει, τώρα αν ο ΔΕΣΜΗΕ σε καλέσει πριν πληρώσεις (σπάνιο γιατί τώρα είμαστε στους 5μισι και πάει για έξι) δε νομίζω να σε βάλει να πάς με σύμβαση σύνδεσης, δεν το γνωρίζω σίγουρα και είμαι επιφυλακτικός στο να πάρω σαφή θέση! Πάντως στα δικαιολογητικά δεν αναφέρεται κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.