Μετάβαση στο περιεχόμενο

Στάδια αδειοδότησης αγροτών


petsis

Recommended Posts

'Αποδεικτικό κοινοποίησης του αντιγράφου της παραπάνω υπεύθυνης

δήλωσης και του τοπογραφικού σχεδίου στις κατά περίπτωση αρμόδιες

υπηρεσίες (δασαρχείο, Κτηματική Υπηρεσία ή/και κατά περίπτωση άλλη

αρμόδια υπηρεσία), καθώς και στην Υπηρεσία Εξυπηρέτησης Επενδυτών για

έργα Α.Π.Ε. του Υ.Π.Ε.Κ.Α.'

Αυτο ζηταει η πολεοδομια απ'οτι ειδα.Τι ακριβως ειναι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 63
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν έχεις πράξη χαρακτηρισμού δεν θα στο ζητήσουν για δασαρχείο, για κτηματική υπηρεσία δεν μου έχει ζητηθεί ποτέ

Για το ΥΠΕΚΑ πάντα το παίρνω, πάω με μια αίτηση στο ΥΠΕΚΑ στην μεσογείων και μου βάζουν μια σφραγίδα ότι του γνωστοποίησα ότι θα κάνω Φ/Β στην τάδε περιοχή και επισυνάπτω και ένα τοπογραφικό μαζί.

Τώρα αν οι δικοί σου είναι τόσο κολημένοι και θε΄λου να δούν γνωστοποίηση σε δασαρχεία κάνε μια αίτηση προς το δασαρχείο παραπλήσια με την αυτή της πράξης χαρακτηρισμού στην οποία θα αναφέρεις ότι τους γνωστοποιείς ότι θα κάνεις το Φ/Β πάλι μαζί με τοπογραφικό, πες να σου βάλου εκεί το δασαρχείο αριθ. πρωτοκ και τελείωσες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου το ζητησαν στην Πολεοδομια αλλα το διαβασα σε μια ανακοινωση του υπουργειου.Τελικα στην πολεοδομια δεν μου ζητησαν κατι τετοιο αλλα μου ειπαν γενικα οτι θελουν μια υπευθυνη δηλωση 'που θα συμπληρωσουμε εδω'.Οψομεθα....

Ευχαριστω Jsk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα σε ολους, θελω να ρωτησω αν εχει κανεις εικονα για την δανειοδοτηση των αγροτων. Σε οσες τραπεζες εχ ρωτησει στην περιοχη μου )πλην της αγροτικης) ειτε δεν δινουν "σε αγροτες", ενω σε ιδιοτες δινουν, ειτε αυτα που ζητουν ειναι εξωπραγματικα. Απο την αλλη το επιτοκιο της αγροτικης ειναι πολυ μεγαλο, 10,26%!!!! Για επενδυτικο σχεδιο. σε βαθος 10ετιας καληται να καταβληθει το ποσο 2,5 φορες μεγαλυτερο απο το κεφαλαιο που χορηγιθικε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.