Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αναγνώριση τίτλου πολιτικού μηχανικού - ΔΟΑΤΑΠ


gthomas

Recommended Posts

Μη τα λέτε έτσι αυτά και θα χαντακώσετε κανέναν! Το Salford είναι από τα χειρότερα πανεπιστήμια! το Δοαταπ μπορεί να μην το αναγνωρήσει...

Και εγώ προτείνω Sheffield για Civil, απλά κορυφέο...

 

Φίλε Δημήτριε δεν έχεις δίκιο σε ότι αφορά το Salford! Είναι ένα από τα μεγαλύτερα πανεπιστήμια της Βρετανίας, αναγνωρισμένο από το ΔΟΑΤΑΠ και από τα βρετανικά ινστιτούτα ICE και IStructE που έχουν πολύ υψηλά standards.

 

Από προσωπική εμπειρία σου λέω ότι δεν είναι από τα χειρότερα, και εκεί θα καείς σίγουρα με το διάβασμα που έχεις να ρίξεις (τουλάχιστον για Structural Engineering)! Το Sheffield είναι πολύ καλό όπως και το Coventry, και φυσικά το Imperial όπου γίνεται πολύ καλή έρευνα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Το Salford είναι από τα χειρότερα πανεπιστήμια! το Δοαταπ μπορεί να μην το αναγνωρήσει...

Και εγώ προτείνω Sheffield για Civil, απλά κορυφέο...

 

Συμφωνώ απόλυτα . Σύμφωνα και με το ranking του 2012 από την 96 θέση που ήταν έπεσε στην 97 .Ιδού :

 

http://www.thecompleteuniversityguide.co.uk/league-tables/rankings

 

Σκέψου τώρα να έρθει ένας από εκεί και να ζητήσει αναγνώριση πολυτεχνείου στην Ελλάδα !!! Τότε ο κάτοχος τίτλου του Imperial θα πρέπει να αναγνωριστεί ως πρύτανης .Σαφώς λοιπόν και εγώ προτείνω Sheffield .Διότι άλλο 26 θέση και άλλο 97 θέση .

  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.