Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ξυλότυπος δοκού Σωστό η Λάθος??


 

Recommended Posts

Η μέγιστη απόσταση συνδετήρων είναι 30cm (βλ. §18.3.4 ΕΚΩΣ).

 

ilias

Δε χρειάζεται να ζητάς συγνώμη. Κάθε παρέμβαση μέλους όπως η δικιά σου είναι καλοδεχούμενη.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε παρέμβαση μέλους όπως η δικιά σου είναι καλοδεχούμενη.

Φυσικά... Να πώ πως απο πολύ νωρίς είδα και την δημοσίευση και την παρέμβαση, αλλά απο την μία η δημοσίευση είναι ανεξάρτητο ερώτημα και απο την άλλη η "παρέμβαση" ήταν τόσο φιλική που θεώρησα αυτονόητο να μην σχολιάσω τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Χάρη συγνώμη για την αβλεψία μου. Απλώς ήθελα να τονίσω στον stambo, δια της υπερβολής, ότι δεν μπορεί να κρίνει εάν κάτι δεν είναι σωστό μόνο από το σχέδιο χωρίς να έχει τα λοιπά στοιχεία της μελέτης.

Link to comment
Share on other sites

Για τόσο μικρή δοκό εγώ θα άφηνα σε όλο το μήκος, απόσταση όσο και της παρειάς ,επίσης δεν χρησιμοποιώ και τόσο μεγάλη απόσταση γενικά ,αλλά μέχρι /20εκ. πάω στις μη κρίσιμες

- πάντως δεν βλέπω και εγώ τίποτα το παράτυπο, ίσως μη βολικό στην κατασκευή θα έλεγα (ξαναλέω για τόσο μικρή δοκό)

 

δημόσιο είναι το έργο;

Link to comment
Share on other sites

Να (ξανα)ρωτήσω κάτι; Πώς επιτυγχάνετε την αραιή τοποθέτηση των συνδετήρων στο μέσον από την στιγμή που χρησιμοποιείται μανδύας;

Link to comment
Share on other sites

άν και εγώ χρησιμοποιώ τους συνδετήρες ανα 10 εκ, μπορείς να τοποθετήσεις τον μανδύα στην θέση του και μετά να κόψεις τα σιδεράκια που συγκρατούν τα σκέλη στο μέσο και να τα αραιώσεις

Link to comment
Share on other sites

Το Φ6 που συγκρατει τα τσερκια του μανδυα σε σταθερες αποστασεις μεταξυ τους,μπορεις να το κοψεις και ετσι τοποθετεις τα υπολοιπα τσερκια σε οποια αποσταση θες.

Link to comment
Share on other sites

cna αν θυμαμαι καλα ο stambo μας εδειξε και χθες φωτο με συνεργεια που σιδερωναν επι τοπου... κανενας μανδυας. Αληθεια stambo ειναι και δικη μου απορια και αν θελεις απαντας...ειναι δημοσιο το εργο;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.