Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δέσιμο κοιτόστρωσης


 

Recommended Posts

acnt ..διαβασα την απαντηση σου... τι να πω; ισως εχουν δικιο.. Αλλα απο την αλλη μπορεις να φανταστεις πρακτικα το δεσιμο στο εσωτερικο της δοκου; που θα πατανε τα σιδερα; Και με τους μπετατζηδες να πατανε πανω στη σχαρα κατα την διαρκεια του ριξιματος!!! Τι να πω... Απο την σκυλα στη χαρυβδη...

Link to comment
Share on other sites

γίνεται και από κάτω και από πάνω. Δεν υπάρχει πρόβλημα. Απλά από πάνω είναι πιο έυκολο.

Εγώ πάντως αν βάζω την πάνω σχάρα από πάνω και δεν έχω τοιχώματα υπογέιου βάζω κατακόρυφα Π για να δέσουν

Link to comment
Share on other sites

ενστερνίζομαι κι εγώ αυτή την άποψη... Βέβαια μιλώ πάντα για προγράμματα χωρίς FEA.

Ο οπλισμός σου θα πατάει στα πλευρικά των πεδιλοδοκών, Το τι γίνεται στα "μάτια" της θεμελίωσης και που πατάνε οι μπετατζήδες είναι ένα θέμα αλλά υφίσταται άσχετα με το αν θα πατήσει το καρέ πάνω ή μέσα στην πεδιλοδοκό.

Link to comment
Share on other sites

ένα αλλο ερώτημα που γενάται στην κοιτοστρωση........τα καπελα στα δοκάρια τα βάζεται κάτω απο το καρε δηλαδη καπελα-καρε-δοκο ή καρε-καπελο-δοκό?????

 

υ.γ εχει κάποιος να παραθέσει καποια φωτο απο γενική κοιτοστρωση?

Link to comment
Share on other sites

Α οκ δεν κατάλαβα την ερώτηση τότε ζητώ συγνώμη. Να και μια φωτό απο κοιτόστρωση πάχους 50cm με Φ12/15.

 

http://www.michanikos.gr/ftopic1572-0-asc-120.html

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.