Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΤΕΕ "ΝΟΜΟΣ" και παρατράγουδα


ss_sk

Recommended Posts

Λόγω της σύνδεσης dsl του ΤΕΕ έχω και δωρεάν πρόσβαση στην υπηρεσία ΝΟΜΟΣ της INTRACOM (όπως όλοι οι συνδρομητές). Επειδή όμως έχω χρησιμοποιήσει αντίστοιχη υπηρεσία στο παρελθόν (σε κάποιο γραφείο που δούλευα) και μπορώ να έχω μέτρο σύγκρισης θεωρώ τη ΝΟΜΟΣ εντελώς αναποτελεσματική ως προς την αναζήτηση στοιχείων. Η κατηγοριοποίησή της είναι απαράδεκτη και η ''αναλυτική'' αναζήτηση μόνο...αναλυτικά αποτελέσματα δε δίνει. Μέχρι στιγμής για οτιδήποτε με απασχόλησε έπρεπε να ψάχνω όπου αλλού για να βρω τον αριθμό ΦΕΜ ή ό,τι άλλο, ώστε δίνοντάς το να μου βγάζει και αυτό που πρέπει.

 

Κι αυτό μόνο καλό για τη δουλειά μου δεν είναι λόγω του χρόνου που χάνεται.

 

Εννοείται ότι αν είχα το δικαίωμα επιλογής η ΝΟΜΟΣ θα απορρίπτονταν ΑΜΕΣΩΣ. Αυτό που με απασχολεί είναι αν εγώ δεν ξέρω να το δουλεύω ή αν και άλλοι έχουν αντιμετωπίσει το ίδιο, οπότε είναι πρόβλημα του συστήματος. Γιατί αν φταίει το σύστημά τους τότε πρέπει να αλλάξει - δεν ξέρω αν ο Κόκκαλης κέρδισε τη σύμβαση μέσω μειοδοτικού διαγωνισμού ή επειδή έχει ''κουμπάρους'' παντού αλλά όταν πληρώνεται για να μου παρέχει σωστές υπηρεσίες, τις απαιτώ! Αν λοιπόν ισχύει αυτό τότε τουλάχιστον θα πρέπει να ξεκινήσουμε να ενοχλούμε το ΤΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Και εγώ τα ίδια προβλήματα με σένα αντιμετωπίζω...

:roll: Έχεις να προτείνεις κάποια άλλη υπηρεσία?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Διαφήμιση ξε-διαφήμιση, τη ''Δομική Πληροφορική'' είχανε στο γραφείο που εργαζόμουν παλαιότερα και το σύστημα δούλευε άψογα. Εγώ πάντως το αποφάσισα: οι πρόσθετες υπηρεσίες του ΤΕΕ δεν είναι ικανοποιητικές και με το τέλος του συμβολαίου αλλάζω πάροχο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

έχει καταλάβει κανείς τι ισχύει πλέον με την υπηρεσία "ΝΟΜΟΣ";

στο site γράφει ότι πλέον υπάρχει χρονοχρέωση και ότι "Προκειμένου να γίνει ενεργοποίηση των κωδικών των μελών ΤΕΕ από 30/09/2012 θα πρέπει να γίνει προαγορά πακέτου ωρών"

 

ενώ στο site του ΤΕΕ λέει ότι "Η βασική συνδρομή παρέχει πρόσβαση σε αυτές τις υπηρεσίες για 2 ώρες ανά ημερολογιακό μήνα"

 

τι ισχύει;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Αχιλλέα, η (δωρεάν) σύμβαση του ΤΕΕ με την υπηρεσία Νόμος έληξε. Τώρα υπάρχει (δωρεάν) σύμβαση με τον Δικηγορικό Σύλλογο Αθηνών, και συγκεκριμένα την υπηρεσία "Ισοκράτης". Ισχύει το ίδιο username που είχαμε για την "Νόμος", απλά στο password προσθέτουμε στο τέλος την λέξη "iso". Η πρόσβαση γίνεται από την κεντρική ιστοσελίδα του tee.gr, κάτω-κάτω στο tab "Υπηρεσίες Μελών".

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα, 

 

Ανάμεσα στα παρακάτω:

1. Ισοκράτης

2. ΝΟΜΟΣ

3. Δομική Πληροφορική

4. Τεχνικό Ινστιτιτούτο Ελλάδος

 

ποιο προτείνεται ως καλύτερο;

Είναι όλα πλήρη ή μήπως χρειάζεται κανείς δύο αλληλοσυπληρούμενα; (π.χ. ένα για Δημόσια έργα και ένα για Πολεοδομικά θέματα..)

 

 

υ.γ. το τεχνικό ινστιτούτο διαθέτει και μια σειρά τόμων κωδικοποιημένης πολεοδομικής νομοθεσίας. Έχει κανείς άποψη γι' αυτό;

Edited by Allobar
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.