Μετάβαση στο περιεχόμενο

Γη Υψηλής Παραγωγικότητας


Bill22

Recommended Posts

Το θέμα μπορεί να έχει συζητηθεί ξανά αλλά δεν βρήκα καποια σχετική απάντηση. Είχα κάνει αίτηση για μια γνωμοδότηση για το χωράφι ενός αγρότη, αν είναι γη υψηλής παραγωγικότητας. Από τη Γενική Διεύθυνση Αγροτικής Οικονομίας και Κτηνιατρικής, μου απάντησαν ότι όντως είναι γη υψηλής παραγωγικότητας, αλλά το θέμα είναι ότι δεν μου έδωσαν απάντηση αν είναι μέσα στο 1% . Μου είπαν ότι δεν έχουν γίνει Φ/Β σε γη υψηλής παραγωγικότητας, αλλά αυτοί δεν μπορούν να το πιστοποιήσουν. Σε ποια υπηρεσία θα πρέπει να πάω για να πάρω αυτή την απαλλαγή? Για να πάω πολεοδομία, θα πρέπει να έχω πάρει εξαίρεση για το 1%? Ευχαριστώ πολύ εκ΄των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Bill22: Σύμφωνα με την http://www.ypeka.gr/LinkClick.aspx?fileticket=nzOw%2bp2HQKU%3d&tabid=555&language=el-GR

θα πρέπει να υποβάλεις εκ νέου αίτηση στη Δ/νση Αγροτικής Ανάπτυξης συνοδευόμενη με τη Βεβαίωση Χαρακτηρισμού ΓΓΥΠ.

 

Το κακό είναι ότι σε αυτή την περίπτωση δεν υπάρχει χρονικό περιθώριο εντός του οποίου είναι υποχρεωμένοι να απαντήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.