Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αγορά Γ.Ο.Κ. σε ψηφιακή μορφή


Recommended Posts

αγαπητοι συναδελφοι

 

ειμαι νεα μηχανικοσ και ηθελα να ρωτησω πωσ μπορω να εχω το κτηριοδομικο κανονισμο στο γραφειο μου..

υπαρχει καποια υπηρεσια που να σου παρεχει το γοκ και να επισυναπτει οποιαδηποτε ενημερωση.

ανακαλυψα οτι για να μπορεσω να βρω το οτιδηποτε πρεπει να ανατρεχω σε διαφορεσ πηγεσ (τεε - πολεοδομια- εφημεριδεσ τησ κυβερνησεωσ) και ωσ νεα φοβαμαι οτι κατι μου εχει διαφυγει.

πωσ μπορω να ειμαι ποιο ανεξαρτητη στην ευρεση των εκαστοτε κανονισμων

Link to comment
Share on other sites

Καλώς μας ήρθες συνάδελφισσα.

 

Καλό θα είναι να γράφεις με μικρά γράμματα και τονισμό σύμφωνα με τους Κανόνες Συμμετοχής του forum. Χρησιμοποίησε το κουμπί επεξεργασία για να διορθώσεις το μήνυμά σου.

 

Σχετικά με αυτό που ρωτάς , η λύση είναι να κάνεις εγγραφή σε υπηρεσία αυτόματης ενημέρωσης τεχνικής νομοθεσίας .

 

Υπάρχουν αρκετές προτάσεις . ΤΕΕ , Δομική Πληροφορική αλλά και εδώ.

 

Το Εθνικό Τυπογραφείο δίνει πρόσβαση στα ΦΕΚ δωρεάν . Αν έχουν υπάρξει ενημερώσεις , αλλαγές , διευκρινήσεις κ.λ.π. , ΔΕΝ θα τα έχεις μπροστά σου διαβάζοντας το ΦΕΚ. Χρειάζεσαι υπηρεσίες ενημέρωσης μέσω Internet που επισημαίνουν με σαφή τρόπο τις όποιες αλλαγές ή δίνουν σαφή παραπομπή προς το κείμενο των αλλαγών.

 

Κάνε την έρευνά σου και εδώ είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Η επαγγελματική λύση είναι να γίνεις συνδρομήτρια σε μια εκ των Δομική Πληροφορική ή Τεχνικό Ινστιτούτο Ελλάδος.

 

Και οι δύο εταιρείες παρέχουν το σύνολο της τεχνικής νομοθεσίας είτε σε τόμους είτε σε cd/dvd, είτε online. Θα έχεις μηνιαία ενημέρωση ,συμμαζεμένη και επικαιροποιημένη την νομοθεσία.

 

Εχει κόστος αλλά δες το σαν εργαλείο της δουλειάς σου.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για την άμεση πληροφόρηση. Θα ακολουθήσω τις συμβουλές σας και θα προχωρήσω στην αγορά του υλικού.

Καλές δουλειές !!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.