Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξυπηρέτηση Ταμείο Υγείας ΤΣΜΕΔΕ


Recommended Posts

Επειδη τα πηρα λιγο

εκανα προ καιρου επεμβαση και πηγε την ημερα της επεμβασης συγγενης μου να παρει εισητηριο απο νοσοκομειο/ το θελαν εκ των προτερων

μου μεταφερε ο συγγενης μου η υπαλληλος στο συνταγμα ειχε φυγει απο θεση της 20 λεπτα εψαχνε ενα κομπιουτερακι ..επειδη θελω να την βγαλω λαδι την κυρια ας υποθεσουμε

οτι στα 20 λεπτα δεν εψαχνε μονο το κομπιουτερακι..καταντεια !και να πρεπει να ειναι σε 2 ωρες κλινικη ο συγγενης γιατι ξεκινουσε η επεμβαση και ηταν ο μονος γιατι ειμαι απο επαρχια..

 

θα μου πεις ...επρεπε να ειχες παρει το εισητηριο απο προηγουμενες μερες ..ελα ντε! πηρα επανειλλημενα απο προηγουμενη βδομαδα να ρωτησω τσμεδε περιστερι ρωταω ..να βγαλω εισητηριο απο πριν δεν μπορουμε να σας βγαλουμε μενημερωνουν επανειλλημμενα !με καλουν απο νοσοκομειο παρασκευη ισχυει επεμβασησ ας για δευτερα ναι ισχυει -θα μπαινα απο κυριακη

να χετε και εισητηριο μαζι σας..οπωσδηποτε! αντε παλι

παω με αυτοκινητο περιστερι 1μισι μεσημερι Παρασκευη πλησιαζοντας πριν φτασω χρειαζεται εισητηριο ?οχιδε χρειαζεται ...

δεν πηγαινω γυριζω σπιτι παιρνω συνταγμα λεω μπας και

χρειαζεται εισητηριο?οχι ..αλλα σε ποιο θα κανετε επεμβαση ..Λαικο α...αυτο εχει ειδικο συστημα..

 

Χαιρετισματα στην εξουσια!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Αν γνωρίζει κάποιος, πιο συγκεκριμένα, παρακαλείται να αναρτήσει πληροφορίες σχετικά με το βιβλιάριο παρακλινικών εξετάσεων (πώς εκδίδεται, αν όντως χρησιμοποιείται για επισκέψεις και παρακλινικές εξετάσεις χώρίς να απαιτείται καταβολή χρημάτων στο συμβεβλημένο γιατρό/διαγνωστικό κέντρο κ.λπ.).

Ομοίως και για την αλλαγή του τρόπου πληρωμής των νοσηλίων (μέσω τραπεζικού λογαριασμού), που αναφέρεται στην ιστοσελίδα του ταμείου.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,το βιβλιάριο υγείας και το συνταγολόγιο έχουν αλλάξει.Μπορείς να πάς στο τσμέδε και επιτόπου να σου δώσουν τα καινούρια.Μπορεί να χρειαστούν καινούριες φωτογραφίες βέβαια(εμένα μου έβαλαν απλά τις παλιές και ας ήταν σφραγισμένες),τίποτα άλλο.

Με το καινούριο βιβλιάριο αν πας σε συμβεβλημένο γιατρό δεν πληρώνεις,απλά παίρνει το απόκομμα από το βιβλιάριο,(όπως και στα βιβλιάρια του δημοσίου).

Τώρα για τον καινούριο τρόπο πληρωμής δεν ρώτησα,θα ξαναπάω όμως και θα ενημερώσω

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καινούργιος τρόπος πληρωμής ακόμη. Για το μέλλον θα γίνεται με καταβολή των χρημάτων σε τραπεζικό λογαριασμό που θα δηλώσεις εδώ...http://www.tsmede.eu/Παρεχόμενεςυπηρεσίες/ΕισαγωγήIBAN/tabid/115/language/el-GR/Default.aspx.

 

Σημ.Μόνο στην Τράπεζα Αττικής δεν κρατάνε προμήθεια (παίρνεις όλο το ποσό πίσω). Δεν έχει ξεκινήσει ακόμα...Αυτό μου είπαν στην Αγ.Παρασκευή.

Για τα βιβλιάρια-συνταγολόγιο ζητάνε 2 φώτο έγχρωμες, εκαθαριστικό (για ΑΦΜ), αριθμό ΑΜΚΑ, και τα παλιά..Με πήραν τηλέφωνω σε 3 εργάσιμες και τα πήρα.

(Για όλα αυτά δεν είναι ανάγκη να περιμένεις στην ουρά)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μια ανακοινωση στο τσμεδε που λεει οτι στις 25 ιουλιου καποιος ασφαλισμενος πλακωθηκε (κυριολεκτικα) με υπαλληλο. Ισχυει οντως; Ξερετε κατι παραπανω;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.