Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα!

 

Έχω βγάλει εντολή πληρωμής για τακτοποίηση υπογείου μέσω του προγράμματος του ΤΕΕ.

Στην Εθνική Τράπεζα πάνω στο γραμμάτειο είσπραξης μου ζήτητσε ο υπάλληλος να γράψω τον κωδικό πληρωμής. Από που παίρνω αυτό τον κωδικό πληρωμής.

 

Ευχαριστώ!

 

Υ.Γ. Γιατί τα τηλέφωνα του ΤΕΕ το ένα λεπτό είναι κατηλλημένα και το επόμενο λεπτό δεν απαντάνε, μονίμως???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα βασιλικη, στο site του τεε που εβγαλες την εντολη πληρωμης εχει ενα εικονιδιο pdf που γραφει ''δημιουργησε εντολη πληρωμης'' ανοιγεισ το αρχειο αυτο και εκει γραφει εναν δωδεκαψηφιο κωδικο (μονο αριθμους)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι ακόμη σχετικά με το ΦΕΜ!

Έχω κατεβάσει από το φόρουμ ένα παράδειγμα δίφυλλο. Αυτά τα δύο πρέπει να συμπληρώσω?

Ισχύει αυτό για κάθε εφορία ή να ζητήσω από την εφορία της περιοχής μου ή από κάποιον άλλο συνάδελφο αντίστοιχο πρώτυπο? Για τακτοποίηση το 10% της αμοιβής χωρίς φπα είναι?

Link to comment
Share on other sites

Στα στοιχεία εργολάβου στο αναλυτικό δελτίο δεν συμπληρώνω τπτ?

Στα στοιχεία ιδιοκτήτη στο ποσοστό τί γράφω (100)? Στα στοιχεία 'εργου στη αξία τί γράφω? Καλά και στη δήλωση έχω κάποια κολλύματα αλλά ελπίζω να τα λύσω επί τόπου στη εφορία.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

σχετική ερώτηση.

 

σε ένα γραμμάτιο είσπραξης μπορούμε να γράψουμε και να αθροίσουμε δύο εντολές πληρωμών,

(εννοείται για την ιδια άδεια, ίδιο ιδιοκτήτη, ίδιο μηχανικό)

Link to comment
Share on other sites

Πληρώνουμε και τσμεδε για τακτοποίηση χρήσης χώρων; Αν ναι, τι ακριβώς συμπληρώνουμε στο έντυπο της εθνικής για την ελάχιστη αμοιβή των 286.01 ευρώ;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.