Μετάβαση στο περιεχόμενο

Στατικό ερώτημα: Αφαίρεση τοίχου


kostaG

Recommended Posts

Καλησπέρα σας.

Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει στατικό πρόβλημα από το γκρέμισμα του διαχωριστικού τοίχου ( μονότουβλο χωρις κολώνες ρευματα κ.λ.π.) της σκάλας του υπογείου στην μονοκατοικία μου. Ο τοίχος ξεκινάει από την πλάκα του ισογείου καταλήγει στο πάτωμα του υπογείου. Ουσιαστικά δημιουργεί το κλείσιμο της σκάλας που κατεβαίνει στο υπόγειο ( 60 τ.μ.). Επισυνάπτω 2 photos για το κομμάτι που θέλω να αφαιρέσω.

Ευχαριστώ.

<a href=01062011399.jpg' alt='01062011399.jpg'>

01062011398.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

Δεν μοιάζει να έχεις στατικό πρόβλημα, αλλά η σκάλα σου μετά θα είναι επικίνδυνη και θα θέλει κουπαστή. που θα κοστίσει.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για την ανταπόκριση στο ερώτημα.

Θα κοψω το κομματι αυτό γιατι φτιαχνω ένα Special room κάτω και δεν θελω να εχω την αίσθηση του " εγκλωβισμού " :confused:κατεβαίνοντας την σκάλα.

Κουπαστή ναι θα τοποθετήσω Inox . Αύριο θα ανεβάσω 2 pics για το "πριν" και "μετά" (παρέμβαση 3DMAX project).

Καλό βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για τραπεζικός μια χαρά τα καταφέρνεις με τα προγράμματα βλέπω!:)

 

Αν είναι τούβλα δεν έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα να το γκρεμίσεις.

Εκτός αν είναι τοιχίο κλιμακοστασίου...............τότε πολύ απλά δεν το αγγίζεις!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.