Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εκτός σχεδίου εντός ΖΟΕ Λαυρεωτικής


Recommended Posts

Καλημέρα,

αγροτεμάχιο, 3684,20τμ. εκτός σχεδίου, εντός ΖΟΕ Λαυρεωτικής, στο οποίο έχει γίνει διανομή από εξ αδιαιρέτου το 1975 τμήματα, σε ανεξάρτητα αγροτεμάχια. Δηλ. ήταν 7368τμ. από το 1959 αγοράστηκε το 1973 και το 1975 χωρίστηκε στα δύο. Το κάθε τμήμα του είναι μη άρτιο και μη οικοδομήσιμο με πρόσωπο 33μ. σε κοινοτικό δρόμο. Ο ένας ιδιοκτήτης του ενός τμήματος θέλει να το χωρίσει ανεξάρτητα από την αρτιότητα του σε 2*1842τμ. με σκοπό τη μεταβίβαση του. Ένας συνάδελφος μηχανικός που ρώτησα μου είπε ότι μεταβιβάζεται μόνο εξ αδιαιρέτου, που δεν είναι το ζητούμενο αποτέλεσμα. Το συμβόλαιο διανομής είναι το 1975

Γνωρίζουμε ποιος νόμος το λέει αυτό ή κάτι διαφορετικό από αυτά που έχω μάθει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 

Παρατήρηση: Οι τίτλοι των θεμάτων πρέπει να είναι με σωστή ορθογραφία και με τόνους.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ.

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Εχει δικιο ο συναδελφος , μονο εξ'αδιαιρετου.

 

Κατατμηση δεν μπορεις λογω :

 

ΠΔ 22.6/7.7.83 ΦΕΚ 284 Δ'. Κατωτατο οριο κατατμησης στην Αττικη (εκτος σχεδιου και οικισμων) 20.000 m2.

 

Συσταση καθετης ιδιοκτησιας κατα τη γνωμη μου δεν μπορεις , το γιατι το γραφω εδω :

 

http://www.michanikos.gr/ftopic2273-0-asc-30.html

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.