Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επαγγελματική εμπειρία


antheos

Recommended Posts

Καλησπερα συναδελφοι!Ειμαι νεος πτυχιουχος ηλ. μηχανικος και τον τελευταιο καιρο εχω δεχτει 2 προτασεις για μελετη και εγκατασταση ΦΒ συστηματος.Το προβλημα μου ειναι το εξης:Στη σχολη εκτος απο την επιφανειακη θεωρια των φβ συστηματων δεν μας διδαξαν και την εγκατασταση τους με αποτελεσμα να αδυνατο να στησω μονος μου ενα συστημα και να μην μπορω να απαντησω στους ενδιαφερομενους πελατες αν μπορω να το αναλαβω.Εχω μελετησει αρκετα βιβλια αλλα η θεωρια με την πραξη απεχει μερικα σταδια...Δεν ξερω αν καποια εταιρια ψαχνει ηλεκτρολογο για φβ εστω και χωρις χρηματικη αμοιβη μονο για την εμπειρια.

Αν εχετε καποια ιδεα, τα φωτας σας παρακαλω!!!!

Συγνωμη για το μεγαλο post...

Link to comment
Share on other sites

συνεργασία με κάποιον που ξέρει. Του πας το έργο που έχεις (Αφού λες πως έχεις δύο προτάσεις) βγάζεις λιγότερα από ότι θα έβγαζες αν το έκανες μόνος σου (πολύ λιγότερα) αλλά σε βοηθάει και παράλληλα μαθαίνεις (πρόσεχε δεν σε μαθαίνει εσύ μαθαίνεις για αυτό τα μάτια σου ανοιχτά)

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι τρόποι για να πετύχεις το στόχο σου είναι οι εξής:

 

Σεμινάριο γενικά περί φωτοβολταικών

Σεμινάριο σε προιόντα συγκεκριμένων εταιρειών (διοργανώνονται από τις εταιρείες)

Διάβασμα βιβλίων

Internet (στο φόρουμ υπάρχει αρκετό υλικό)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.