Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μηχανικός - 'Καυστηρατζής'


antboton

Recommended Posts

Συγνώμη για τον αδόκιμο τρόπο έκφρασης αλλά θα ήθελα να μάθω τη διαδικασία ,αν υπάρχει, για ένα μηχανικό να μπορεί να εκδίδει το αναγκαίο φύλο καυσανάλυσης λέβητα. ευχαρειστώ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αξίζει η όλη διαδικασία; η μήπως άδικα ασχολούμαι. θα ήθελα τη γνώμη έμπειρων συναδέλφων.

Link to comment
Share on other sites

antboton ενημερωσε τι έκανες. Η άδεια αυτή είναι άλλη απο αυτές τίς δύο που βγάζουμε οι μηχανολόγοι και δεν χρειάζονται πουθενά γιά εγγραφη στα μητρώα και ηλκτρολογικές εγκαταστάσεις;

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σήμερα απο τη διεύθυνση βιομηχανίας και μπερδεύτικα ακόμη πιο πολυ. Μου απάντησε ο υπάλληλος ότι δεν χρειάζομαι άδεια για αυτό....Μάλλον μιλούσαμε για διαφορετικά πράγματα. Εγώ θα ήθελα να μάθω αν χρειάζεται κάποια επιπλέον διαδικασία για να μπορώ να κάνω τη καυσανάλυση που κάνουν και οι αντίστοιχοι τεχνικοί δηλ ρύθμιση/συντήρηση....ελπίζω να γίνομαι κατανοητός. Όποιος συνάδελφος γνωρίζει ας βοηθήσει..

Link to comment
Share on other sites

για φυσικό αέριο εγώ καταθέτω στην ΕΠΑ ανάλυση καυσαερίων για τον λέβητα αφού ενεργοποιηθεί η εγκατάσταση και υπογράφω κάτω εκεί που λεει <<ο συντηρητής>> με απλή σφραγγίδα που απλά γράφει τον Α.Μ ΤΕΕ

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι είσαι γραμμένος στα αντίστοιχα μητρώα της περιφέρειας ή πρώην νομαρχίας. Επι λέξη μου είπαν και φέρω 2 φακέλους που στον ένα θα αναφέρω εγγραφή στην σχετική αίτηση και στο δεύτερο χορήγηση άδειας την οποία όμως προηγουμένως μου είπε ότι ουσιαστικά δε μου χρειάζεται διότι καλύπτεται απο ταβ Ε.Δ. Άυριο θα παω στον προιστάμενο μήπως καταλάβω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.