Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΡΓΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ


ktzouramanis

Recommended Posts

Εγώ δν ξέρω να σε βοηθήσω, απλά αν θες βοήθησε εσύ εμας!!

 

Αν θες πες μας εδω ή σε pm ποια είναι η εταιρεία, σαν τι σε προσέλαβε και το βασικότερο πόσα θα σου δώσουν!

Link to comment
Share on other sites

ktzouramanis : Δεν αναφέρεις κάτι, αλλά αν το όλο θέμα έχει ξεκινήσει απο το internet θα σε συμβούλευα να είσαι ΠΟΛΥ προσεκτικτικός. Υπάρχουν κάποιοι ασυνείδητοι που εκμεταλλευόμενοι την αγωνία κάποιων απο εμας να βρούν δουλεία "βαράνε" στο ψαχνό. Απο προσωπική εμπειρία λοιπόν (απέφυγα στο παρά πέντε ανάλογη απάτη) συμβουλή: Αν ξέρεις την εταιρεία ψάξε και βρές την πραγματική (όχι αυτή που σου δίνουν αυτοί) διεύθυνσή της στο internet και στείλε τους email ρωτώντας τους αν πράγματι ισχύουν όλα αυτά που σου λένε. Οι εταιρείες που είναι σοβαρές (και στην περίπτωσή μου ήταν ευτυχώς) προστατεύουν και την φήμη τους και όσους ενδιαφέρονται να εργαστούν σε αυτές. Ετσι απαντούν άμεσα (στη δική μου περίπτωση το έβαλαν και στην κεντρική σελίδα τους σαν γενική ειδοποίηση !!!). Αν είναι απάτη θα σε πέρνουν και τηλέφωνο να σε ρωτούν τι αποφάσισες γιατι υπάρχουν πολλοί ενδιαφερόμενοι και οι θέσεις... κλείνουν !!!

Δεν ξέρω να σου πω ποιά ακριβώς είναι η διαδικασία για τη συγκεκριμένη χώρα, στις άλλες χώρες του Κόλπου όμως η διαδικασία είναι να πας εκεί με τουριστική βίζα που ισχύει για ενα μήνα και μπορεί να παραταθεί για άλλο ένα, και αφού υπογράψεις συμβόλαιο με την εταιρεία, κάνει η εταιρεία τις διασικασίες για την μόνιμη βίζα εργασίας σου και φυσικά επιβαρύνεται το, όποιο, κόστος. Καλό κουράγιο σε ότι κάνεις και καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

http://nigerian419fraud.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=1160

ATTENTION:

 

 

This is to acknowledge the receipt of your mail, about your contract with your new employer, whom recommended us to you to represent you in the signing of the contract agreement document and to provide every legal document on your behalf which will be sent to your designated address after the Endorsement.The services your required is completely within our scope of operations.

 

kindly print it out, fill and signed in..Then send it back to us via our email immediately with the below requirement so that we can proceed.

 

How ever we can not proceed with the request as we needed the following requirements.

 

REQUIREMENTS:

 

- Scanned copies of the relevant pages of your International Passport

-Your scanned two (2) Passport Photographs

-The Scanned affidavit of guarantee Form (Please find it attached)

-affidavit Processing charges of (GBP 1,420....00)

-Scanned copy of your Offer Letter/Agreements Terms with Employer

These are the Break down of fees you have to pay for this service:

 

1. Consultation Fee GBP 420..00

2. Courier Service Delivery Charge GBP 50...00

3.. Professional Charge GBP 430..00

4.. Affidavit Charge GBP 520..00

 

Total Amount GBP 1,420..00

 

(One Thousand Four Hundred and Twenty Pounds only).

 

You are advice to send this fee through bank transfer or through Western Union Money Transfer. You can send email to my chamber immediately you receive this mail for more details.

 

Note: Find as an attachment a letter of authorization (POWER OF ATTORNEY) which you have to print, sign and send back to me via email, for further procedure on your behalf, affidavit of guarantee will be sworn on your behalf as well and sent to you after receiving payment for THE LEGAL SERVICES and sending of the hard copy of your contract documents,your visa,work/resident permit papers to you.

 

Yours in Service,

 

 

BARRISTER KERRY BEN

GORDON FREDERIK CHAMBERS

ADDRESS: #55 Town Center Herts,

Alio Oju Hatfield East Central London.. UK

Telephone: +44 7031882332

Telephone: +44 7031882340

Telephone: +44 7031882348

 

Σου θυμιζει κατι;;;

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

http://nigerian419fraud.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=1160

 

 

Σου θυμιζει κατι;;;

χαχαχα...αν μου θυμίζει λέει??? .. Παντως συνάδελφε έχω ήδη κάνει αναφορά στην δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος, στην πρεσβεία τους,abuse report στον παροχέα email τους και έχω ενημερώσει την εν λόγω εταιρεία να προβεί στις απαραίτητες ενέργειες για την προστασία της φήμης και του ονόματός της.

ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ...ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ...ΣΕ ΚΑΘΕ ΛΟΓΗΣ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΠΟΥ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΦΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΓΧΩΡΙΟΥΣ "ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΥΣ" ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ!!!!

Link to comment
Share on other sites

περασε απο interview?πως σε πηραν?ειδαν σε ενα μαιλ στο βιογραφικο σου και ταβλιαστηκαν και αμεσως σου εκαναν προταση?

 

προσοχη σε τετοιους απατεωνες..υπαρχουν και αντιστοιχοι που υποσχονται εργασια στην αυστραλια..

 

και ρε παιδια..αραβια θα πατε??με τους αραβες και μισθους πεινας πλεον θελετε να περασετε την ζωη σας? δεν πατε καλυτερα να μπαρκαρετε να κανετε κι κομποδεμα σε 7-10 χρονακια..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.