Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ξένες Γλώσσες


dragonver

Recommended Posts

Πιθανό! Αν και απο τις αγγελίες που βλέπω καθημερινά το 80% ζητάει απαραιτήτως Γερμανικά.

 

εχω ζησει 2 χρονια γερμανια αλλα εχω παρατησει τη γλωσσα αφου πηρα το Β2 και το

βλεπω να μπω σε ταχυρυθμα μαθηματα γερμανικων να τα θυμηθω αν εχουν τοσο "περαση" στην εποχη μας.Απορια: υπαρχει καποιος συγκεριμενος λογος που τα ζηταν? πχ γερμανικες εταιριες?Φ/β?

Link to comment
Share on other sites

Ρεεεε,

θα στο πω για τελευταία φορά και βάλε το καλά στο μυαλό σου:

Ξεκινώντας τα ιταλικά ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ,στην ιταλία ως ingegnere δεν θα κανεις απολύτως τίποτα.Η ιδρώνεις η' πατώνεις με αυτούς.Και μαλιστα μιλάω για συνεχόμενη ροή ιδρώτα και για πάντα...

 

και Ακαρα,

και οι ιταλοί της Ελβετίας μια χαρά την έχουν,nessun problema economico!

 

Τι εννοείς "ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ"??Απλά με βασική γνώση ιταλικών? Γιατί να μην κάνω τίποτα ως ingegnere? Θα μου κάνετε να αλλάξω γνώμη και να πάω στα Γερμανικά... Ιταλικά από αγάπη ή γερμανικά από ανάγκη?? Περιμένω γνώμες γιατί αύριο πρέπει να κλείσω!

Link to comment
Share on other sites

Ιταλικά από αγάπη ή γερμανικά από ανάγκη?

Αν είσαι καλός στα μαθηματικά, διάλεξε γερμανικά.Είναι σκέτη σπαζοκεφαλιά

Link to comment
Share on other sites

εχω ζησει 2 χρονια γερμανια αλλα εχω παρατησει τη γλωσσα αφου πηρα το Β2 και το

βλεπω να μπω σε ταχυρυθμα μαθηματα γερμανικων να τα θυμηθω αν εχουν τοσο "περαση" στην εποχη μας.Απορια: υπαρχει καποιος συγκεριμενος λογος που τα ζηταν? πχ γερμανικες εταιριες?Φ/β?

 

Απο όσο έχω καταλάβει ο κύριος λόγος είναι οτι τα περισσότερα μεγάλα γραφεία που αυτή τη στιγμή ψάχνουν είναι στο γερμανόφωνο κομμάτι (κυρίως στην Ζυρίχη).

Link to comment
Share on other sites

Αν η δεύτερη γλώσσα σε ενδιαφέρει εππαγγελματικά (και όχι π.χ για να ρίχνεις γκόμενες) τότε μάθε γερμανικά.

Link to comment
Share on other sites

Αν η δεύτερη γλώσσα σε ενδιαφέρει εππαγγελματικά (και όχι π.χ για να ρίχνεις γκόμενες) τότε μάθε γερμανικά.

 

Μα πως.. είναι ο ορισμός της ερωτικής γλώσσας τα γερμανικά.................................

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.