Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απλή μελέτη για καταλύματα μέχρι 100 κλίνες


Recommended Posts

Γεια σας!Θα ήθελα να κανω μια ερώτηση σχετικα με ΜΠΕ για ξενοδοχεία.Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το συγκεκριμένο θέμα και θα ήθελα αν είναι εύκολο να μου στείλετε σχετικά με τα απαιτούμενα δικαιολοκητικά. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Θα ήθελα να κανω μια ερώτηση σχετικα με ΜΠΕ για ξενοδοχεία.Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το συγκεκριμένο θέμα και θα ήθελα αν είναι εύκολο να μου στείλετε σχετικά με τα απαιτούμενα δικαιολοκητικά. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

 

 

Ποιό κομμάτι δεν έχεις καταλάβει????

Εδώ είμαστε ένα forum συναδέλφων, φίλων μηχανικών, το πολύ πολύ να σου πούμε καμιά συμβουλή, αρμόδια υπηρεσία που και πάλι δεν θα σου ΣΤΕΙΛΕΙ παρά θα σε κατατοπίσει για το τι θα κάνεις που θα απευθηνθείς....είναι η αντίστοιχη υπηρεσία. ***************

 

Σεβόμαστε τους συνομιλητές μας

miltos

Link to comment
Share on other sites

Μια βόλτα από την αρμόδια υπηρεσία είναι η καλύτερη λύση ...

σε γενικές γραμμές

τοπογραφικό σε ΕΓΣΑ

Δ/Κ

Οικ. Άδεια

Μελέτη διάθεσης λυμάτων ή βεβαίωση οτι έχει συνδεθεί το κατάλυμμα με το σύστημα ύδρευσης και αποχέτευσης του Δήμου (Δ. Διαμερίσματος τι είναι εκεί τέλος πάντων)

Αν είνει Ανανέωση των Π.Ο. βεβαίωση οτι δεν έχουν αλλάξει οι όροι δόμησης από την τελευταία ΜΠΕ (ΣΠ? ΖΟΕ?)

Σε 5 αντίγραφα (αν δεν κάνω λάθος)

Επίσης βεβαίωση του μελετητή οτι είναι εγγεγραμένος στα μητρώα ....

Γενικότητες αναφέρω οπότε ακολουθείς την κεφαλίδα και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ... στα σίγουρα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Επειδή είμαι εντελώς άσχετη : Όταν λέει έγκριση περιβαλλοντολογικών όρων - Πρότυπες περιβαλλοντικές δεσμεύσεις, πρέπει να γίνει ΜΠΕ? Για υπάρχον ξενοδοχείο.

Link to comment
Share on other sites

Τα ξενοδοχεία που υπάγονται στην κατηγορία Β δεν απαιτείται ΜΠΕ αλλά υπάγονται σε πρότυπες περιβαλλοντικές δεσμεύσεις. Τι ακριβώς σημαίνει αυτό? Από μηχανικό απαιτείται κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.