Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μειωμένη καταβολή σύνταξης Αυγούστου


nakis

Recommended Posts

εξαρτάται τι ψηφισατε, δηλαδή από ποια οπτική γωνία βλέπετε τα γεγονότα.

Link to comment
Share on other sites

@nakis

γιατί με την μείωση του αφορολόγητου ορίου στις 8.000€ αυξήθηκαν οι κρατήσεις της παρακράτησης φόρου.

 

@kostassid

:smile:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ακόμα τόσο ανενημέρωτοι και μάλιστα συνάδελφοι;! Χάνω τις ελπίδες μου ότι μπορεί να συμβεί τίποτα θετικό σε αυτή τη χώρα και στην κατάσταση που έχουμε περιέλθει... Κυριολεκτικά δεν έχουν πάρει χαμπάρι τι συμβαίνει μερικοί και μάλλον αυτοί οι "μερικοί" είναι πολλοί τελικά...

Link to comment
Share on other sites

πολλοί περισσότεροι απ' όσο φαντάζεσαι.

και αν δεν μας κάνει κάτι "κλικ" -ομαδικό όμως- δεν πρόκειται να δούμε αντίδραση.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ακόμα τόσο ανενημέρωτοι και μάλιστα συνάδελφοι;..

 

Γιατί; Οι υπόλοιποι που είναι "ενημερωμένοι" από που ψώνισαν ενημέρωση;

 

Με μάθανε οι παλαιοί πως ενημέρωση=προετοιμασία κι αμφιβάλλω αν είμαστε προετοιμασμένοι γι αυτό που θα συμβεί...

 

Όλοι μας

 

Εκτός βέβαια απ αυτούς που ετοιμάζονται τώρα να δοκιμάσουν λίγο Αντώνη, αυτοί θα σωθούν σίγουρα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Είτε από το Mega Channel, ή από το ksipnistere.blogspot.com, ή από το καφενείο της γειτονιάς, δεν έχει καμία σημασία. Είπαμε, όλες οι πηγές καλές είναι. Σημασία έχει η επεξεργασία των δεδομένων που λαμβάνουμε και το κυριότερο οι κινήσεις που κάνουμε (όπως μάλλον-δεν είμαι βέβαιος, υπονοείς).

Τώρα για το ποιόν θα δοκιμάσουμε δε νομίζω ότι έχει και μεγάλη σημασία. Κι εγώ που "δοκίμασα" Αλέκα το 2009, ψιλοπεταμένα λεφτά μου βγήκε. Όλο λόγια είναι... Το βέβαιο κι αναμφισβήτητο, είναι ότι πρέπει να τελειώνουμε οριστικά με το ΠΑΣΟΚ. Μια για πάντα. Κλείδωμα στο "Χρονοντούλαπο" όπως έλεγε και ο "αείμνηστος". Πυξ-λαξ στη θάλασσα όλοι τους.

Link to comment
Share on other sites

καλα εδω ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΜΑΣ ειχε βγει και ειχε πει οτι ειναι προσβολη για την κοινωνια να περνουμε συνταξεις 1850 οταν οι υπολοιποι περνουν 600.....Ο ΠΡΟΔΕΡΟΣ ΜΑΣ.......που ειδικα στον κλαδο υγειας μας δεν παταμε να παρουμε μισο ευρω οι πιο πολλοι απο εμας ειδικα αθηνα.....τι να παω? να χασω μια μερα δουλεια για τα 30 η 40 ευρω και οτι μου δωσει χαρτζιλικι?

 

 

γιαυτο θελουν να ενοποιησουν τον κλαδο υγειας σε ΟΛΑ τα ταμεια σε ενα......εμεις θα συνεχισουμε να πληρωνουμε χωρις ΑΝΤΑΠΟΔΟΣΗ.....

Link to comment
Share on other sites

Άστον τον "πρόεδρό μας". Από την αρχή δε μου έκανε, οι εξελίξεις ήταν ακόμα χειρότερες από όσο περίμενα. Ας χτυπήσουν το κεφάλι τους στον τοίχο οι "παλιοί" που πήγαν και τον εξέλεξαν. Οι νέοι τουλάχιστον έχουν το ελαφρυντικό της άγνοιας...

Link to comment
Share on other sites

ποιοι νεοι? αθηνα εκλογες οποιος εχει κλεισει 10 ετια παει μονο και οι παλιοι....

 

που ειναι το τεε τοσα χρονια? στις τσιμεντοβιομηχανιες να εκανε ελεγχο μονο αν εοχυν μηχανικο για αρχη κατι θαταν....λες και θαπεφτε εξω ο τιταν-λαφρζ-ιταλτσιμεντι....

 

χειροτερα και απο δημοσιο εχει γινει .....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.