Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κτιριολογικές προδιαγραφές για εργασία


paulmich

Recommended Posts

Γειά σας,

 

είμαι φοιτήτρια στους πολιτικούς μηχανικούς και έχω αναλάβει μια εργασία στο μάθημα της κτιριολογίας που αφορά στο σχεδιασμό και εύρεση κτιριολογικών προδιαγραφών. Με την ομάδα μου αναλάβαμε να σχεδιάσουμε ένα πολιτιστικό κέντρο που θα περιέχει συνεδριακούς χώρους, μουσείο και χώρους περιοδικών εκθέσεων, καφέ, μαγαζί, αποθήκες, χώρους διοίκησης, χώρο βιβλιοθήκης και αναγνωστηρίου και φυσικά υπόγειο χώρο στάθμευσης.

 

Ξέρει κάποιος να μου πει κάποια site όπου μπορώ να βρω μαζεμένους τους κανονισμούς? (έχω ήδη το neuffert, τον κτιριοδομικό κανονισμό και την πυροπροστασία.)

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να ρίξεις μια ματία

και στον υγειονιμικό κανονισμό για wc κουζίνες κλπ

και μια ματιά για τα ΑΜΕΑ και για ανελκυστήρες

 

δυστυχώς προς το παρόν δεν λειτουργεί πλήρως το forum για να τα διαβάσεις από εδώ

 

γενικά τα στοιχεία που έχεις ειναι επαρκή, μην αναλώνεις τον χρόνο σου στο να εξαντλήσεις όλους τους κανονισμούς

κατά τη γνώμη μου και μόνο με τον neuffert κάνεις τη δουλειά σου για τις προδιαγραφές

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.