Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πλαίσια Algatec και βάσεις mechatron atlas 180


xristina athina

Recommended Posts

Δε νομίζω πως το όνομα της εταιρείας έχει να προσφέρει κάτι στη συζήτηση. Καλύτερα χρησιμοποιείστε τα προσωπικά μηνύματα.

Edited by miltos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα.....

Το καλύτερα να σου βγει το ματι παρά το όνομα δεν είναι τυχαίο.

Σε εμάς τους εγκαταστάτες το θέμα αυτο με το έμβολο δεν έχει ακουστεί μονο σε ένα συγκεκριμένο πάρκο...

 

Χε το Suncarier είναι μέρα με την νύχτα...η όλη φιλοσοφία του στεφανιού εξασφαλίζει απίστευτη σταθερότητα έναντι στις μεγάλες προβόλους.. Αυτό το έζησα και με την κατασκευή της Τεχνομεταλλικής, που στηρίζεται επίσης σε στεφάνι, είχε μεγαλύτερη σταθερότητα και απο τις σταθερες. Η συγκεκριμένη κατασκευή είναι χαμηλή, μικρή και με δυνατότητα οριζοντίωσης.

Μετά για τα Suncarrier μην ξεχνάς πως το πιο ελαφρύ μοντέλο τους αγγίζει τα 8000kgr και φτάνει τα 13000kgr!!! Tι να υποδείξουν οι Ελληνικές κατασκευές που συνέχεια ελαφρύνουν τα πλαίσια τους για θέμα κοστολογίου?

Αν έκανες βόλτα στην τελευταία έκθεση στο Metropolitan, που είχε σχετικά ανέμους θα έβλεπες, πως όλες οι κατασκευές εκτός της SABO ταλαντεύονταν.

Χε έτσι και τις ακουμπούσες κιόλας θα ξεχνούσες την λύση τρακερ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! εκει που εγινε η ζημια, ειπα για ανεμους της ταξης των 150 χιλιομετρων και πανω..μιλαμε για τυφωνα..μιλησα με ανθρωπος που ηταν στο σημειο και μου ειπαν και σταθερο παρκο να ηταν θα παθαινε μεγαλη ζημια..στην περιοχη ηταν πανω απο 25 Τ 150 που συμπεριφερθηκαν αψογα..και επειδη μ αρεσει να μιλαω με στοιχεια υπαρχει στο youtube βιντεο απο την Νοτια Κρητη με παρκο με tracker εταιριας που ειναι πρωτη σε πωλησεις στον ΚΟΣΜΟ ,το οποιο ο αερας το διαλυσε..εκοψαν τα tracker..αν δειτε θα καταλαβαιτε για τι αερα μιλαμε..γι αυτο νομιζω οτι τα suncarrier ειναι ακαταλληλα για περιοχες που φυσαει ,η εταιρια νομιζω δινει αντοχη μεχρι 120 χιλιομετρα αερα..πιστευω οτι τοσο μεγαλο tracker δεν πρεπει να βγαινει μονου αξονα..πρεπει οπωσδηποτε να εχει συστημα οριζοντιωσης..πιστευω οτι μονου αξονα tracker πρεπει να ειναι μικρο και χαμηλο σε υψος..γι αυτο θεωρω κορυφαιο tracker μονου αξονα το ideematic με μεγιστο υψος περιπου 3 μετρα και το νεο T 80 της mechatron φαινετε πολυ καλο με μεγιστο υψος 2,5 μετρα..μιλαω καθημερινα με ανθρωπους στην περιοχη μου που εχουν παρκα με Τ 150 (πρωτο σε πωλησεις Ελληνικο tracker με διαφορα) και ειναι υπερευχαριστημενοι,μερικα παρκα δουλευουν τωρα και 2 χρονια..ο χρονος θα δειξει τι τελικα αξιζει και τι οχι.εδω θα ειμαστε να τα λεμε..το tracker της τεχνομεταλλικης δεν το εχω δει απο κοντα και δεν εχω αποψη..επισης να τονισω οτι δεν ειμαι εγκαταστατης φωτοβολταικων παρκων,αλλα ενας μικρος επενδυτης..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.