Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αυθαίρετα - Νομιμοποίηση Πατάρι Καταστήματος


Recommended Posts

Καλησπέρα

Αντιμετωπίζω το εξής θέμα:

έχω μια διαδικασία τακτοποίησης ενός αυθαιρέτου, η οποία αφορά επέκταση παταριού καταστήματος.

Στα σχέδια της άδειας υπάρχει το πατάρι το οποίο συνδέεται με το ισόγειο μέσω μεταλλικής σκάλας (360ο).

Για να γίνει όμως η επέκταση δεν τοποθετήθηκε η μεταλλική αυτή σκάλα στο σημείου όπου φαίνεται στα σχέδια αλλά κατασκευάστηκε σε άλλο σημείο σκάλο από σκυρόδεμα.

Η ερώτηση μου είναι η εξής: πέρα από την υπέρβαση δόμησης (εξαιτίας της επέκτασης του παταριού) πρέπει και δηλώσω και "αριθμό λοιπών παραβάσεων = 1" που θα αφορά την κατασκευή της σκάλας. (να επισημάνω ότι με την κατασκευή της σκάλας έχει αλλάξει ο ξυλότυπος εξαιτίας της δημιουργίας οπής στη μία πλάκα)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Καλησπέρα

Αντιμετωπίζω το εξής θέμα:

έχω μια διαδικασία τακτοποίησης ενός αυθαιρέτου, η οποία αφορά επέκταση παταριού καταστήματος.

Στα σχέδια της άδειας υπάρχει το πατάρι το οποίο συνδέεται με το ισόγειο μέσω μεταλλικής σκάλας (360ο).

Για να γίνει όμως η επέκταση δεν τοποθετήθηκε η μεταλλική αυτή σκάλα στο σημείου όπου φαίνεται στα σχέδια αλλά κατασκευάστηκε σε άλλο σημείο σκάλο από σκυρόδεμα.

Η ερώτηση μου είναι η εξής: πέρα από την υπέρβαση δόμησης (εξαιτίας της επέκτασης του παταριού) πρέπει και δηλώσω και "αριθμό λοιπών παραβάσεων = 1" που θα αφορά την κατασκευή της σκάλας. (να επισημάνω ότι με την κατασκευή της σκάλας έχει αλλάξει ο ξυλότυπος εξαιτίας της δημιουργίας οπής στη μία πλάκα)

 

Τελικά πώς το χειρίστηκες το θέμα συνάδερφε?

Edited by johnnie_blue
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.