Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αν ο ιδιοκτήτης δεν πληρώσει την πρώτη δόση?


kattka

Recommended Posts

το ίδιο πρόβλημα είχα με τα κεντρικά του ΤΕΕ και τελικά έστειλα φαξ Αντίθετα στο τοπικό τμήμα της Εύβοιας με εξυπηρέτησαν δίνοντας μου ακόμα και το κινητό του προέδρου , όπου ευγενικότατος παρά το ακατάλληλο της ώρας (μεσημέρι) μου ανάφερε χρήσιμες πληροφορίες που με βοήθησαν .Αυτά βλέπω και τόσο εμπεδώνω το γεγονός ότι υπάρχουν δυο Ελλάδες διαφορετικές , αυτή της περιφέρειας και αυτή της Αθήνας

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

...προσπαθώ να επαναυποβάλω δήλωση μετά την πληρωμή του παραβόλου...το σύστημα δεν μου δίνει επιλοιγή για εφάπαξ με -20%. πρόκειται για μία μοναδική παράβαση που υπολογίζεται με συντελεστές στα 800ευρώ...κάνω κάτι λάθος έχω την εντύπωση η παράταση μέχρι 28/2 ισχύει και για την εφάπαξ εξόφληση...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να μειωθεί το πρόστιμο αν το υπόλοιπο μετά το παράβολο είναι μικρότερο από 400€

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σαν Ελλήνας και εγώ είμαι βιαστικός στους χαρακτηρισμούς μου , σας ενημερώνω ότι ένας ευγενικότατος υπάλληλος του κεντρικού ΤΕΕ με πήρε τηλέφωνο και με ενημέρωσε ότι με βάση το Φαξ που έστειλα έγινε αλλαγή στα οικονομικά στοιχεία και μπορώ να υποβάλω εκ νεου με το αριθμό των δόσεων που επιθυμώ Και πράγματι είδα ότι με είχε γυρίσει στο πρόγραμμα στην φάση που είχε πληρωθεί το παράβολο και δεν υπήρχε η εξάπαξ καταβολή που είχα δηλώσει αρχικά ούτε δόσεις επομένως μου είπε και έκανα υποβολή και πάλι με ορισμό των δόσεων .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.