Μετάβαση στο περιεχόμενο

Χωρίς ειδοποίηση από ΔΕΗ 6 μήνες μετά την αίτηση για <100kW


xifias

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα και καλη χρονια,

 

Εχω κανει την αιτηση στην τοπικη δεη για παρκο 60kwp και εχουν περασει 6 μηνες τι θα πρεπει να κανω,να περιμενω ειδοποιηση η καποιο τηλεφωνο η πρεπει να κανω καποια ενεργεια?

Edited by xifias
Link to comment
Share on other sites

Να περιμενεις φιλε μου.Μπορει να κανουν πολυ παραπανω.Εν τω μεταξυ φροντισε να παρεις ολα τα αλλα χαρτια που χρειαζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που έχει σχέση με τα παραπάνω οσον αφορά τον χρόνο αναμονής. Η έναρξη στην εφορία της εταιριας που έχει συσταθεί για την αίτηση για πάρκο πότε γίνεται? Γίνεται άμεσα με την αιτηση? Οπότε αρχίζεις κ πληρώνεις τεβε? Η μπορεί να γίνει η έναρξη αφου πάρεις όρους σύνδεσης κ μετά ωστε να μην πληρώνεις ασκοπα το τεβε?

Είναι κάτι που δεν μπορώ να βρω άκρη.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το γράφει και η αίτηση πως αιτήσεις από υπο σύσταση εταιρείες δεν γίνονται δεκτές.

Για το ΤΕΒΕ παίρνεις απαλλαγή. Φαντάσου να πλήρωνες από την πρώτη μέρα και η αίτησή σου να μην έπαιρνε ποτέ όρους σύνδεσης επειδή βρίσκεσαι σε κορεσμένο δίκτυο π.χ.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το γράφει και η αίτηση πως αιτήσεις από υπο σύσταση εταιρείες δεν γίνονται δεκτές.

Για το ΤΕΒΕ παίρνεις απαλλαγή. Φαντάσου να πλήρωνες από την πρώτη μέρα και η αίτησή σου να μην έπαιρνε ποτέ όρους σύνδεσης επειδή βρίσκεσαι σε κορεσμένο δίκτυο π.χ.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Παίρνεις απαλλαγή ακόμα κ αν δεν είσαι γραμμένος σε αλλο ταμείο?Γιατί αν εισαι στο ΙΚΑ ας πούμε ξερω οτι παίρνεις απαλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Η σχετική εγκύκλιος :)

 

xifias: Πήγαινε στην τοπική ΔΕΗ και μάθε αυτή την περίοδο σε ποιούς δίνουν όρους σύνδεσης. Πιθανότατα να δίνουν σε αυτούς που έχουν καταθέσει κανα εξάμηνο πριν από σένα...

Υποχρεωτική ασφάλιση ΟΑΕΕ_93046-2010.doc

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΚΟΜΑ ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΡΜΟΔΙΟΥΣ ΟΠΟΙΟΙ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΑΠΟ ΑΙΤΗΣΗ 5/10/2010 ΑΚΙΑ ΕΣΥ ΜΟΝΟ 6 ΜΗΝΕΣ ΥΠΟΜΟΝΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ

 

Παρακαλώ μη γράφετε με κεφαλαία. Δείτε τους κανόνες συμμετοχής.

miltos

Edited by miltos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.