Μετάβαση στο περιεχόμενο

Περιβαλλοντική Μελέτη


evife

Recommended Posts

Πρόκειται να πάρω το Μελετητικό Πτυχίο στην κατηγορία 27 και δεν έχω ιδέα πως ξεκινάω. Δεν έχω κάποιον αρμόδιο να με κατευθύνει όποτε δώστε μου τα φώτα σας, please. Που μπορώ να βρω υλικό για το πως και τι πρέπει να κάνω? Ποια είναι η διαδικασία??? Εχω ήδη μια πρόταση για ένα μαγαζί κατασκευής κουφωμάτων για το οποίο χρειάζεται περιβαλλοντική μελέτη, αλλά.....

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια από το φόρουμ όση θέλεις, άπλετη! Έχουν γραφτεί τουλάχιστον 10 τέτοια - ίδια θέματα. Επίσης, σχεδόν όλη η περιβαλλοντική νομοθεσία είναι ανεβασμένη στα downloads. Ψάξτο λίγο και αν υπάρχουν πιο συγκεκριμένες απορίες ξαναμπές...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εκτός από το υλικό που θα ψάξεις και συγκεντρώσεις μόνος σου (όντως θα χαθείς στην αρχή γιατί το ελληνικό νομοθετικό πλαίσιο είναι...OΚ...), κάνε μια βόλτα στις αρμόδιες υπηρεσίες που θα καταθέσεις, συστήσου σε 2-3-5 σοβαρά άτομα με τα οποία αναμένεται να συνεργάζεσαι συχνά εφόσον υπάρχει δουλειά...και θα σε κατευθύνουν και αυτοί, εφόσον βέβαια έχουν την ελάχιστη διάθεση.

 

Όταν ξεκίνησα, με το παραμικρό έκανα τηλ. αμέσως στην αρμόδια υπηρεσία...χρήσιμο, γιατί ΠΟΤΕ δεν ξέρεις ΑΚΡΙΒΩΣ τι θα σου ζητήσει και πότε...Επίσης σίγουρα καλή βοήθεια όσο αφορά τα νομοθετικά πάντα είναι και το site http://www.elinyae.gr/el/index.jsp που θα βρεις τα πάντα σχεδόν. Πολύ σημαντικό γιατί νόμοι καταργούνται και αντικαθίστανται κάθε 3 κ λίγο...

 

Και βέβαια το παρών forum λύνει πολλές φορές τα χέρια, γιατί όλο και κάποιος θα έχει αντιμετωπίσει παρόμοιο ζήτημα με αυτό που θέτεις κάθε φορά...

Edited by vasilisf
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.