Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δυνατότητα απόκτησης άδειας ενεργειακού επιθεωρητή


Ioannis M. Vlachogiannis

Recommended Posts

Προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι δε θα γίνουν εξετάσεις, και όσοι έχουν κάνει σεμινάρια θα θεωρούνται ενεργειακοί επιθεωρητές, αλλά αυτό μετά την λήξη των αδειών των προσωρινών...Όποτε κι αν πουν ότι λήγουν. Ελπίζω να μη δοθεί κι άλλη παράταση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 193
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι εξετάσεις? Multiple choice? Να λείπουν... Προσβάλλουν την νοημοσύνη μας!

 

Κανονικές εξετάσεις? Ποιος θα ελέγξει τα γραπτά? Υπάρχει το ανθρώπινο δυναμικό (και σε πλήθος και σε κατάρτιση?). Απάντηση : ΟΧΙ

 

Οι εξετάσεις προσβάλλουν τις σπουδές μας και την κατάρτισή μας.

Εξετάσεις για ΝΟΚ,για Ευρωκώδικες κ.ο.κ... με το ίδιο σκεπτικό.

 

Οι μη εξετάσεις προσβάλλουν τα στοιχειώδη περί επαγγελματικότητας και λειτουργίας της ελεύθερης αγοράς (για λόγους που έχουν προαναφερθεί παραπάνω από συναδέφους).

 

Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα δηλαδή.

 

 

Τι πιστεύω ότι θα γίνει? Όλοι σιγα σιγά προσωρινοί για να φύγουν οι γκρίνιες κι έπειτα με ένα πόνο (βλ. ΦΕΚ) όλοι μόνιμοι. Σαν να το βλέπω μπροστά μου:

Στο άρθρο "τάδε", παράγραφο "τάδε" η λέξη "προσωρινοί" αντικαθίστανται με τη λέξη "μόνιμοι"

Edited by vk2626
Link to comment
Share on other sites

Να μην γίνουν ποτέ εξετάσεις...όπως θα το δείτε δεν θα γίνουν ποτέ....

Η άδεια να δίνεται προς το παρόν μόνο με σεμινάρια, μέχρι να καταργηθούν και αυτά κάποια στιγμή και να γίνεσαι από πτυχίο/δίπλωμα που είναι το ΣΩΣΤΟΤΕΡΟ

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο σίγουρο είναι πως το δώσαμε τζάμπα το 300άρι των σεμιναρίων. Και να δώσουν άδειες, θα το κλάψουμε λόγω πεσμένης κίνησης.Και να ταν το πρώτο...

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να ξεκινήσω και εγώ κάποια απο τα σεμινάρια, έχει κανείς υπόψην του τι προυποθέσεις χρειάζεται και ποια είναι η διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να ξεκινήσω και εγώ κάποια απο τα σεμινάρια, έχει κανείς υπόψην του τι προυποθέσεις χρειάζεται και ποια είναι η διαδικασία;

Έχω κάνει σεμινάρια, η απάντηση στην ερώτησή σου όμως δίνεται στο #174.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να ξεκινήσω και εγώ κάποια απο τα σεμινάρια, έχει κανείς υπόψην του τι προυποθέσεις χρειάζεται και ποια είναι η διαδικασία;

 

Απλά να γραφτείς σε κάποιο συμβεβλημένο ΚΕΚ...Δες στο buildingcert τους φορείς εκπαίδευσης...

Προσωπικά επέλεξα ΚΕΚ (ξεκινάω την άλλη εβομάδα) το πιο κοντινό σε μένα, συγκεκριμένα στη Ν.Ερυθραία...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο ακριβό από το μέσο όρο..Ολα είναι θέμα προσωπικής ενασχόλησης μη νομίζεις ότι θα μάθεις κάτι ξεχωριστό..Η ύλη είναι η ίδια παντού..Είναι τι σε βολεύει γενικά..

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον Ίκαρο. Παρακολούθησα στο ΙΕΚΕΜ αλλά το τι έμαθα εξαρτάται 100% από τον εισηγητή που θα σου τύχει.

Εμένα μου έτυχαν διάφοροι εισηγητές που τους βαθμολογώ από 0/100 - 100/100!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.