Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προκατασκεύη με SIPS


 

Recommended Posts

Κ. Xρόνη,

Κοιτάξτε πρώτα την άποψη/νομοθεσία της πυροσβεστικής και τους κανονισμούς της στην χώρα σας για την κατοικία σας(ειδικά μετά τα πρόσφατα τραγικά γεγονότα στο Μαρί) για αυτή την μέθοδο κατασκευής.

Και το ΟSB αλλά και η πολυστερίνη (εξηλασμένη η διογκωμένη) έχουν πλεονεκτήματα αλλά και μειονεκτήματα στους 45C της καλοκαιρινής Λευκωσίας και στην δεδομένη υγρασία της χειμερινής.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για τις απαντήσεις σας, Κε. Σιδερά (δεν ξέρω αν είναι αυτό το επίθετό σας) όσον αφορά το θέμα της υγρασίας έχετε απόλυτο δίκιο γι αυτό και αυτή ήταν μια απο τις ερωτήσεις μου στις συναντήσεις που είχα με τις δυο αυτές εταιρείες. Η μια εκ των δυο για τον λόγο αυτό αλλα και για πυροπροστασία και επιπλέον θερμομόνωση, όπως μου ανέφεραν, εφαρμόζουν εξωτερικά του sip πάνελ ενα σύμμεικτο πάνελ, με αφρό PIR μεταξύ 2 φύλλων Μαγνηςίας (MGO).Εσωτερικά ούτως η άλλως θα ελέγχονται τα επίπεδα υγρασίας με αφυγραντήρες. Γνωρίζετε αν όντως προσφέρει αυτά τα πλεονεκτήματα αυτό το σύμμεικτο πάνελ;

Edited by xronis kous
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά με τις ειρωνίες και τις απαιτήσεις του καθενός.

Φίλε xronis kous βρε έναν μηχανικό να σου λύσει τις απορίες σου.

Το φόρουμ δεν είναι οδηγός αγοράς δομικών υλικών.

Το θέμα κλειδώνεται.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.